Afganistan: Polacy przejęli 100 kg haszyszu

Polscy żołnierze realizujący zadania w operacji ISAF w Afganistanie we współpracy z miejscową armią przejęli 100 kilogramów haszyszu – poinformował we wtorek rzecznik kontyngentu por. Sebastian Kostecki.

isis-marijuana-11-702x336
Palenie haszyszu w Afganistanie: władze afgańskie poleciły zniszczyć 16 ton narkotyku

Narkotyki zostały znalezione podczas kontroli pojazdów na drodze High Way-1, ok. kilometra od bazy Warrior. Były ukryte w zbożu na przyczepie samochodu ciężarowego. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby; narkotyk przekazano afgańskiej policji.

„Działania sił NATO w Afganistanie mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa, także poprzez zwalczanie narkobiznesu i jego powiązań z ekstremistami talibskimi. Każde działanie mające na celu wyeliminowanie narkotyków i schwytanie handlarzy ma istotne znaczenie” – oceniono w komunikacie przekazanym PAP.

Według Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), Afganistan jest światowym liderem w produkcji haszyszu. Według ocen ONZ, kraj ten wytwarza go rocznie od 1500 do 3500 ton. Na pierwszym miejscu stawia Afganistan „zdumiewająca wydajność” jego upraw konopi indyjskich. Afganistan wytwarza 145 kg haszyszu z jednego hektara, podczas gdy Maroko uzyskuje ok. 40 kg.

Jak ocenia ONZ, każdego roku uprawianych jest tam od 10-24 tys. hektarów tej rośliny. W 17 z 34 afgańskich prowincji, głównie na niespokojnym południu kraju, znajdują się uprawy na dużą skalę. Handel konopiami prowadzony jest w całym kraju; znaczna część zysków z jego sprzedaży zasila fundusze bojowników.

fakty.interia.pl

sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbank, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Afganistan: Polacy przejęli 100 kg haszyszu”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.