nasiona marihuany, nasiona konopi

Awantura na Marszu Wyzwolenia Konopi, 35 zatrzymanych

Kilka tysięcy osób przeszło przez Warszawę z hasłami „Sadzić, palić, zalegalizować”, „Wolność dla konopi”. Domagali się legalizacji miękkich narkotyków. Na koniec Marszu doszło do przepychanek z policją. Zatrzymano 35 osób.

Zwolennicy legalizacji – w większości młodzi ludzie – spotkali się o godz. 15 pod Pałacem Kultury. Według różnych źródeł przyszło od dwóch do 10 tys. osób. Wśród transparentów był m.in. jeden z napisem „Donek wracaj do swoich” – Donald Tusk w jednym z wywiadów przyznał się, że w młodości palił jointy. Inne hasła: „Zamień dilera na rolnika” czy „Bóg stworzył konopie, człowiek alkohol”.

Manifestacja, w której jechały cztery platformy z muzyką, przeszła pod ministerstwo sprawiedliwości i pod Sejm.

Jak informowali organizatorzy, chcą zebrać 100 tys. podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą w sprawie legalizacji marihuany. „Zmiany w ustawie (przeciwdziałaniu narkomanii – red.) mają przyjąć taki kształt, aby raz na zawsze zakończyć karanie za posiadanie niewielkich ilości środków odurzających, co w szczególności dotyczy karania za ziele konopi” – napisali inicjatorzy akcji w rozdawanej podczas marszu okolicznościowej gazecie.

Marsz formalnie zakończył się po godz. 18. Wcześniej, jak podaje serwis Indymedia, jeden z demonstrantów na platformie zapalił jointa i krzyknął „Dlaczego nie ma chętnych żeby mnie zaaresztować?”. Doszło do przepychanek z policją.

Po go. 19 Indymedia doniosły, że pod komendą na ul. Wilczej zebrali się ludzie solidaryzujący się z zatrzymanym. „Urządzono szarżę na pikietujących, zaatakowano tłum, spędzono ludzi w okolicę skrzyżowania ulic Wilczej i Kruczej. ” – czytamy na serwisie.

Policja ma swoją wersję wydarzeń. – Od rana zatrzymaliśmy 15 osób, w tym 10 nieletnich, przy których znaleziono narkotyki – mówi Maciej Karczyński, rzecznik policji. – Po zakończonej legalnej manifestacji ok. 300 osób przyszło pod śródmiejską komendę odbić zatrzymanych. Skandowali wyzwiska pod adresem policji. Poinformowaliśmy, że to zgromadzenie jest nielegalne i policjanci przystąpili do legitymowania. Zostali zaatakowani. Zatrzymaliśmy jeszcze 20 osób – mówi Karczyński.

Podczas ubiegłorocznego Marszu policja zatrzymała 46 osób, głównie za posiadanie marihuany.

gazeta.pl

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd
nasiona marihuany, konopi, thc-thc


Ta witryna kanabis.info wykorzystuje pliki cookies.