Dwie czarne skrzynki już rozszyfrowane

Dwie czarne skrzynki prezydenckiego Tupolewa zostały już rozszyfrowane – podała rosyjska Międzypaństwowa Komisja Lotnicza. Z kolei – jak poinformowała agencja RIA Nowosti – rejestrator zawierający zapisy rozmów pilotów wymaga dalszych prac.

– Spora część zapisanych rozmów w kabinie pilotów jest nieczytelna. Nagranie jest zaszumione, ale potrafimy sobie z tym poradzić – zapewniła Tatiana Anodina z Międzypaństwowej Komisji Lotniczej. Jak zaznaczyła, dane są odzyskiwane i oczyszczane z szumów. Rosyjscy eksperci ujawnili, że podczas lotu nie stwierdzono żadnej usterki – silniki były sprawne i przed zderzeniem z ziemią nie było na pokładzie ani pożaru, ani wybuchu.

Polska prokuratura wojskowa zamierza w czwartek – po powrocie śledczych z Rosji – ujawnić to, co zawierają rejestratory prezydenckiego samolotu. Trzecia czarna skrzynka, która rejestrowała tzw. podwyższone parametry lotu, od kilku dni jest badana w Instytucie Technicznym Wojsk Lądowych.

Na miejscu katastrofy z 10 kwietnia zakończyły się już czynności procesowe. Zebrane szczątki samolotu Tu-154 o numerze 101 zostały przetransportowane na płytę lotniska „Siewiernyj” w Smoleńsku, gdzie ułożono je w skali rzeczywistej. Nad szczątkami samolotu prace zaczęła już podkomisja techniczna Międzynarodowej Komisji Lotniczej.

fakty.interia.pl

sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbank, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.