thc-thc com, sklep

Gdzie powstanie nowy cmentarz?

Wciąż nie wiadomo, gdzie powstanie nowy cmentarz komunalny w Opolu. Ratusz rozpatruje trzy lokalizacje: Grudzice, Groszowice oraz tereny przy obwodnicy północnej w rejonie Sławic.

– Żadna z nich nie jest idealna. Każdy z proponowanych terenów ma swoje wady i zalety – mówi rzecznik prezydenta Mirosław Pietrucha.

Problem z lokalizacją zaczyna być poważny, bo według szacunków miejsca na pochówki na Półwsi starczy jeszcze na najbliższe 3-5 lat.

Pierwszym pomysłem władz miasta było ulokowanie nowej nekropolii w Grudzicach. Pomysł spotkał się jednak z protestem mieszkańców dzielnicy, którzy na ostatnim spotkaniu z prezydentem miasta zaproponowali rozpatrzenie terenu przy obwodnicy północnej miasta. Cmentarz mieściłby się w sąsiedztwie dzielnicy Sławice.

Ostatnia lokalizacja, badana przez urzędników to Groszowice, okolice ulicy Przeskok.

– Porównując te propozycje bierzemy pod uwagę istniejącą infrastrukturę komunikacyjną, uwarunkowania terenowe jak rodzaj gruntu czy cieki wodne. Ważna jest dobra dostępność terenu z różnych części miasta – podkreśla Pietrucha.

Rzecznik tłumaczy, że problem nie jest jeszcze palący, bo w Opolu działają także mniejsze, dzielnicowe cmentarze. Ponadto na Półwsi również ciągle trwa odzyskiwanie powierzchni wskutek braku przedłużania opłat za kwatery.

W ostatnich latach zmienia się charakterystyka pochówku – coraz popularniejsza staje się kremacja zwłok.

– Być może zakład oferujący takie usługi powstanie wkrótce w Opolu – mówi rzecznik. Kiedyś cmentarz o powierzchni 20-30 hektarów starczał na sto lat, dziś być może wystarczy na ten sam okres 7 czy 8 hektarów.

Według ratusza decyzja co do lokalizacji nowego cmentarza powinna zapaść pod koniec bieżącego roku.

24opole.pl

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.