nasiona marihuany, nasiona konopi

Gdzie powstanie nowy cmentarz?

Wciąż nie wiadomo, gdzie powstanie nowy cmentarz komunalny w Opolu. Ratusz rozpatruje trzy lokalizacje: Grudzice, Groszowice oraz tereny przy obwodnicy północnej w rejonie Sławic.

– Żadna z nich nie jest idealna. Każdy z proponowanych terenów ma swoje wady i zalety – mówi rzecznik prezydenta Mirosław Pietrucha.

Problem z lokalizacją zaczyna być poważny, bo według szacunków miejsca na pochówki na Półwsi starczy jeszcze na najbliższe 3-5 lat.

Pierwszym pomysłem władz miasta było ulokowanie nowej nekropolii w Grudzicach. Pomysł spotkał się jednak z protestem mieszkańców dzielnicy, którzy na ostatnim spotkaniu z prezydentem miasta zaproponowali rozpatrzenie terenu przy obwodnicy północnej miasta. Cmentarz mieściłby się w sąsiedztwie dzielnicy Sławice.

Ostatnia lokalizacja, badana przez urzędników to Groszowice, okolice ulicy Przeskok.

– Porównując te propozycje bierzemy pod uwagę istniejącą infrastrukturę komunikacyjną, uwarunkowania terenowe jak rodzaj gruntu czy cieki wodne. Ważna jest dobra dostępność terenu z różnych części miasta – podkreśla Pietrucha.

Rzecznik tłumaczy, że problem nie jest jeszcze palący, bo w Opolu działają także mniejsze, dzielnicowe cmentarze. Ponadto na Półwsi również ciągle trwa odzyskiwanie powierzchni wskutek braku przedłużania opłat za kwatery.

W ostatnich latach zmienia się charakterystyka pochówku – coraz popularniejsza staje się kremacja zwłok.

– Być może zakład oferujący takie usługi powstanie wkrótce w Opolu – mówi rzecznik. Kiedyś cmentarz o powierzchni 20-30 hektarów starczał na sto lat, dziś być może wystarczy na ten sam okres 7 czy 8 hektarów.

Według ratusza decyzja co do lokalizacji nowego cmentarza powinna zapaść pod koniec bieżącego roku.

24opole.pl

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd
nasiona marihuany, konopi, thc-thc


Ta witryna kanabis.info wykorzystuje pliki cookies.