thc-thc com, sklep

Gmina Skarbimierz rozdziela pieniądze

Ruszają wiejskie zebrania, na których mieszkańcy podzielą łącznie 720 tysięcy złotych.

Ten system działa w gminie Skarbimierz od kilkunastu lat. Każda miejscowość otrzymuje z budżetu gminy pieniądze, a ich suma zależy od ilości mieszkańców.

– Nasza wioska liczy 166 osób, więc będziemy mieli do podziału 16,6 tys. zł – mówi Małgorzata Krakowiak, sołtys Kopania.

Pieniądze najpierw dzieli rada sołecka, a potem budżet wioski zatwierdza zebranie wszystkich mieszkańców.

I to właśnie Kopanie jako pierwsze w tym roku będzie miało swoje zebranie. Początek w piątek o 15.30 w domu ludowym. Na wiejskich spotkaniach będą gościć m.in. wójt, urzędnicy i radni.

– Dopiero w czwartek dostanę papiery z gminy i wtedy spotkamy się z radą sołecką, żeby przygotować podział pieniędzy – mówi Krakowiak. – Na pewno będzie trzeba kontynuować remont naszej sali, w której w ubiegłym roku wymieniliśmy instalację elektryczną. Część pieniędzy pójdzie pewnie na utrzymanie domu ludowego, pielęgnację zieleni.

Jak podkreśla sołtys, takie sposób dzielenia pieniędzy jest bardzo wygodny: – Sami najlepiej wiemy jakie mamy potrzeby. A jeśli pieniędzy brakuje, to zawsze można pójść do wójta. W tamtym roku właśnie z dodatkowych pieniędzy były naprawiane nasze drogi.

W piątek swoje zebranie ma również Prędocin, w sobotę spotykają się mieszkańcy Zwanowic, Kruszyny, Pawłowa i Żłobizny, a w niedzielę Skarbimierza, Pępic i Zielęcic.

nto.pl

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.