thc-thc com, sklep

Impreza…w koszarach wojsk pancernych

Telewizja Polska zaakceptowała pomysł Opola, aby 47. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbył się w drugim kampusie Politechniki Opolskiej. Scena i widownia będą zbudowane na dawnym placu apelowym jednostki wojsk pancernych – powiedział rzecznik prezydenta Opola, Mirosław Pietrucha.

– Prezydent Ryszard Zembaczyński spotkał się w poniedziałek z władzami TVP i otrzymał informację, że telewizja – główny organizator festiwalu – zaakceptowała proponowany przez nas teren kampusu – oświadczył Pietrucha. Przenosiny festiwalu wymusił trwający remont amfiteatru.

Festiwalowe koncerty odbędą się od 4 do 6 czerwca na terenie drugiego kampusu Politechniki Opolskiej. Scena i widownia zostaną wybudowane na terenie zespołu boisk na dawnym placu apelowym koszar 10. Sudeckiej Dywizji Pancernej. Politechnika przejęła koszarowy obiekt w 2003 roku.

Decyzja TVP pozwala na rozpoczęcie procedury poszukiwania wykonawcy prac niezbędnych przed czerwcowym świętem polskiej piosenki. Ratusz zobowiązał się do znalezienia lokalizacji i wybudowania na miejscu niezbędnej infrastruktury. Na ten cel w budżecie zaplanowano ok. 1 mln zł.

Możliwość organizowania festiwalu poza amfiteatrem daje umowa podpisana pomiędzy telewizją a miastem w 2006 roku. Na jej mocy TVP przez 10 lat będzie organizować festiwal polskiej piosenki w Opolu. Tegoroczny „festiwal na wygnaniu” wymaga tylko sporządzenia aneksu do tej umowy. – Chodzi o precyzyjne określenie, za co będziemy odpowiedzialni i za co będziemy musieli zapłacić. Będą w nim też zawarte warunki techniczne dotyczące sceny i widowni. Z tymi warunkami – najprawdopodobniej w marcu – ogłosimy przetarg na budowę – zapowiedział Pietrucha.

Zaznaczył, że mimo długiego oczekiwania na decyzję TVP (miasto zaproponowało kampus jako zastępczą lokalizację jeszcze w ubiegłym roku) nie spodziewa się kłopotów przy przygotowaniu miejsca dla festiwalu.

– Czasu wystarczy. To jest wbrew pozorom dość proste. Dzisiaj o wiele większe imprezy są organizowane na świecie i w Polsce. To kwestia logistyki. My chcemy sprawnie postawić scenę, sprawnie ją obsługiwać i – po festiwalu – sprawnie rozebrać – tłumaczył rzecznik.

Na swoje tradycyjne miejsce festiwal wróci w roku 2011. W nowym amfiteatrze – oprócz wygodnej widowni – znajdą się pomieszczenia dla potrzeb techniki i realizacji telewizyjnej, garderoby, oraz kawiarnia z tarasem widokowym i mała sala koncertowa. Swoje miejsce znajdzie tam także Muzeum Polskiej Piosenki. – Prace budowlane biegną zgodnie z harmonogramem, nie ma żadnych opóźnień – zapewnił Pietrucha.

polskalokalna.pl

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.