thc-thc com, sklep

Jaka jest różnica między jointem, blantem i splifem?

W ostatnich czasach niewiele było dyskusji o wciąż ważnej sztuce robienia skrętów. Jednak ta prosta, łatwo dostępna, wypróbowana metoda przygotowywania wciąż króluje na świecie i jest celebrowana przez wielu miłośników konopi.

Są trzy główne kategorie skrętów (według stopnia popularności): jointy, splify i blanty. Każdy z nich jest definiowany przez jego zawartość (stosunek ilości konopi i tytoniu) oraz rodzaj papieru (liść tytoniu, konopi, ścier drzewny itd.).

Jointy i blanty zawierają tylko marihuanę, ale otoczone są liśćmi tytoniu (rozpoznawanym dzięki wadze, grubości i kolorze ciemnego brązu). Jointy są skręcane z cieńszego materiału, częściowo półprzeźroczystego. Splify są zasadniczo mieszane, część tytoniu, część marihuany. Skręcane są z tego samego materiału co jointy i często zawierają filtr. Ustnik nadaje stabilności skrętowi i pozwala cieszyć się splifem bez opalania sobie palców.

Tytoń daje pierwszy zawrót głowy i lekkiego, energetycznego kopa (podobnie jak kawa), co poprzedza właściwe działanie marihuany. Efekty są bardziej widoczne w splifie, dzięki luźnemu tytoniowi. Blanty są ogólnie uważane za najmocniejsze ze względu na interakcje między liśćmi tytoniu a konopiami.

Wybór rodzaju materiału użytego do skręcania zależy głównie od doświadczenia, wpływa na samą wielkość skręta (zależnie od rozmiaru papieru), smak (liście tytoniu są zazwyczaj słodsze od liści konopi) i spalanie (grubszy materiał ma tendencję do spalania się wolniej niż cieńszy). Aromat materiału jest szczególnie istotny w przypadku jonitów, które są pozbawione tytoniu.

Popularność każdego z rodzajów skrętów jest różna w zależności od regionu i dostępności konopi. Splify dominują w Europie, gdzie jointy postrzegane są powszechnie jako „marnotrawstwo”. Europie określenia są odwrócone w stosunku do USA: joint dotyczy skręta z konopi i tytoniu, zaś splif dotyczy wyłącznie skręta z konopi.

Wreszcie, ważne jest, aby pamiętać, że jointy, splify i blanty to dopiero początek! Spektrum jest rozległe, nawet w obrębie tych trzech rodzajów skrętów, zaś przestrzeń dla twórczości artystycznej – ogromna.

źródło: http: rebelianci.org

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.