thc-thc com, sklep

Marihuana w kremie?

Marihuana może pomóc cierpiącym na choroby alergiczne. Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn odkryli, że substancje zawarte w kwiatach konopi indyjskich łagodzą objawy zapalne towarzyszące alergiom skórnym.

Są szanse, że w przyszłości powstanie na ich bazie krem dla chorych, którym obecne terapie nie pomagają. Tym razem nie chodzi o działanie przeciwbólowe w przypadku przewlekłych chorób, w związku z którym w niektórych krajach zalegalizowano tak zwaną medyczną marihuanę. Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn zaobserwowali, że kannabinoidy, substancje odpowiedzialne za psychotropowe działanie nie tylko marihuany, ale i haszyszu, mogą łagodzić stany zapalne skóry, związane z reakcjami alergicznymi.

Jak pisze tygodnik „Science”, odkrycia dokonano przez przypadek. Niektóre z myszy poddanych eksperymentom neurologicznym alergicznie zareagowały na kolczyki, które założono im dla identyfikacji. Potem okazało się, że dotyczyło to tylko zwierząt u których genetycznie wyłączono receptory kannabinoidów. Na razie nie wiadomo do końca jaki jest mechanizm tego zjawiska. Prawdopodobnie kannabinoidy zakłócają produkcje białek, które mają swój udział w procesach zapalnych. Odkrycie trzeba jeszcze potwierdzić na ludziach. Naukowcy podkreślają, że zawartość substancji aktywnych w ewentualnych kremach byłaby zdecydowanie zbyt mała, by wywołać jakiekolwiek psychotropowe efekty.

kobieta.interia.pl

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.