„Nic nie usprawiedliwia małżeństw z dziećmi”

Saudyjski duchowny powiedział, że nic nie usprawiedliwia małżeństw dorosłych mężczyzn z dziewczynkami, nawet to, że przed 14 wiekami prorok Mahomet poślubił Aiszę, gdy ta nie miała jeszcze 9 lat.

W ten sposób, jak pisze dziennik „al-Ukaz”, szejk Abdallah al-Manie, członek wysokiego komitetu ulemów, zareagował na małżeństwo osiemdziesięciolatka z 12-letnią dziewczynką, której matka zabiega o uzyskanie rozwodu dla córki.

W Arabii Saudyjskiej przykład Aiszy zwanej „Matką wiernych” jest często przywoływany dla usprawiedliwienia małżeństw z dziećmi.

Muzułmański duchowny powiedział, że małżeństwo Aiszy nie może służyć obecnie jako model, bo ówczesna sytuacja różni się od obecnej.

W ubiegłym tygodniu dziennik „al-Rijad” napisał, że dziewczynka – wbrew swej woli i woli matki – została oddana za żonę starszemu od niej o 68 lat mężczyźnie w Burajdzie na północ od Rijadu.

Rządowa Komisja Praw Człowieka poinformowała, że zna sprawę z Burajdy i że była proszona przez matkę o pomoc przy uzyskaniu rozwodu. Przewodniczący Komisji Bandar al-Aiban powiedział agencji AFP, że obecnie sprawa jest w rękach sądu, a on nie może nic ujawnić, dopóki nie zostanie wydane orzeczenie.

fakty.interia.pl

sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbank, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.