“Niekaranie za blanta jest do osiągnięcia w Sejmie”

– Niekaranie za blanta jest do osiągnięcia w tym Sejmie, przy tej większości. Tak sądzę, bo każdy rozsądny człowiek przyzna, że trzeba to prawo zmienić – stwierdził w „Faktach po Faktach” Artur Rozenek z Ruchu Palikota. I dodał, że następny krok do jakiego zmierza jego ugrupowanie, to „zalegalizowanie pełne”. – Dlaczego? Chodzi o to, żeby wyjąć ten narkobiznes z rąk przestępców, z rąk bandytów – tłumaczył.

“Niekaranie za blanta jest do osiągnięcia w Sejmie”, kanabis.info

Rozenek dodał, że jeśli państwu uda się „kontrolować” narkobiznes, to będzie można „realnie przeciwdziałać narkomanii”.

„Da się paluszek, wezmą rękę”

W to nie wierzy Bolesław Piecha. – Przestańmy wierzyć tym demagogom. Obserwowałem „marsze wyzwolenia konopi” i tam chodzą dzieci, a dorośli ludzie na tym zarabiają – przekonywał.

Dodał, że jeśli coś jest poza prawem, to powinno tam zostać, bo „jak da się paluszek, wezmą rękę”. – Państwo jest odpowiedzialne za poziom bezpieczeństwa i to nie jest tak, że marihuana nie szkodzi – mówił.

Piecha przekonywał także, że nie należy dzielić narkotyków na „twarde i miękkie”. – Są po prostu narkotyki. I narkotykom trzeba powiedzieć zdecydowane: „Nie”. Bo jak się postawi to na równi pochyłej, to się stoczymy – przekonywał poseł PiS.

„Marihuany nie da się przedawkować”

Do tych słów Piechy odniósł się Rozenek. – Twardymi narkotykami są wódka i papierosy, więc jeśli mamy zakazywać, zakażmy i tego. Następnym krokiem będzie zakazanie herbaty i kawy i wszystkiego, co się wyda politykom szkodliwe. Na przykład sól ludziom szkodzi, cukier szkodzi – wyliczał. – Poza tym w Polsce znamy wiele przypadków – to jest nagminne, że ludzie po alkoholu umierają, a nie słyszałem, żeby ktoś od marihuany umarł. Tego narkotyku nie da sie przedawkować – dodał poseł Ruchu Palikota.

Rozenek tłumaczył też, że należy zalegalizować marihuanę, bo „jest zbyt pozytywna, zbyt łagodzi obyczaje w przeciwieństwie do wódki”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.