Niesamowity jacht z gdańskiej stoczni. Pierwsze osoby kupiły go w ciemno.

Niesamowity jacht z gdańskiej stoczni. Pierwsze osoby kupiły go w ciemno., kanabis.info

Gdańska stocznia Sunreef Yachts postanowiła włączyć do swojej oferty linię katamaranów żaglowych oraz motorowych z nowej linii Supreme. Najnowszy koncept powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bardziej spersonalizowane i przestronne jednostki o charakterze lifestylowym.

Supreme 68 stopowy katamaran żaglowy o powierzchni sięgającej prawie 300 m2. To jedyny tego typu jacht mierzący poniżej 24 m, oferujący przestrzeń superjachtu. Jednostka będzie miała swoją światową podczas zbliżających się tegorocznych targów Singapore Yacht Show, które odbędą się pomiędzy 7 a 10 kwietnia 2016r w Singapurze.

Katamaran wymyślony od podstaw

Nowy koncept nadbudowy pozwolił na zrównanie poziomów salonu i pokładu głównego. W rezultacie, Sunreef Supreme uzyskał rozległy, przeszklony na całą wysokość salon –otwartą powierzchnię łączącą się bezpośrednio z kokpitem i dającą dostęp do pokładu poprzez rozsuwane drzwi po obu stronach jachtu. Zewnętrzna i wewnętrzna przestrzeń łodzi łączą się w jedną panoramiczną platformę zaprojektowaną do wypoczynku.

Niesamowity jacht z gdańskiej stoczni. Pierwsze osoby kupiły go w ciemno., kanabis.info

Przednią część obszernego salonu, w zależności od wyboru właściciela, może zająć imponująca kabina armatorska z prywatną garderobą i widokiem na morze lub dwie kabiny VIP. Przestrzeń dostępna pośrodku salonu daje nieskończony wybór sposobów aranżacji oferując możliwość urządzenia w pełni wyposażonej kuchni i baru, ustawienia kanap, stołów i dodatkowych stref wypoczynku.

Obszerna strefa kadłubów z powodzeniem pomieści dużą kuchnię z zapleczem, kabinę właścicielską, luksusowo wyposażone kabiny gościnne i kwaterę załogi.

Konstrukcję Sunreef Supreme charakteryzuje również ogromny pokład słoneczny – flybridge – który osłania nowoczesne karbonowe bimini. Jego obszar wyposażyć można przykładowo w bar, sofy, stoły, materace lub jacuzzi.

Innowacyjność konstrukcji

Obok niezwykłej przestrzeni użytkowej wszystkie jednostki z linii Sunreef Supreme zostaną wyposażone w garaż rufowy, który pomieści zarówno pontony, skutery jak również sprzęt do nurkowania i żagle. Drzwi garażu, po otwarciu, zrównują się z tylnymi platformami jachtu tworząc tym samym dodatkową przestrzeń wypoczynkową. To pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie zastosowane na katamaranie poniżej 24m.

Niesamowity jacht z gdańskiej stoczni. Pierwsze osoby kupiły go w ciemno., kanabis.info

Techniczne strefy jachtów Sunreef Supreme umiejscowiono w biegnących wzdłuż obu kadłubów korytarzach, do których łatwo dostać się można z klatek schodowych. Jako że urządzenia klimatyzacyjne znajdują się poza kabinami, poziom hałasu we wnętrzach obniżono do minimum. System elektryki jachtów będzie scentralizowany, co znacznie usprawni i przyspieszy przeglądy. Korytarze techniczne pozwolą także na równy rozkład obciążeń na jednostce.

Maszty żaglowych wersji Supreme mocowane są wyłącznie na poziomie pokładu słonecznego za pomocą konstrukcji wsporczej (ramy) wykonanej z włókna węglowego. Ten system umożliwi całkowite otwarcie przestrzeni salonu, bez potrzeby umieszczania trzonu masztu w strefie użytkowej.

Motorowe jachty Supreme odznaczać się będą rozwiązaniami zainspirowanymi przemysłem aeronautycznym i motoryzacyjnym. Aby zwiększyć aerodynamiczne właściwości łodzi, na jej dziobie instalowany będzie karbonowy spojler w kształcie litery V, który zapewni swobodny przepływ powietrza wzdłuż nadbudowy i pozwoli na utrzymanie dobrych osiągów.

Stocznia dotychczas podpisała 5 kontraktów na sprzedaż Sunreef Supreme 68 (3 jednostki żaglowe i 2 modele motorowe). W kolejnych miesiącach zostaną zaprezentowane również inne rozmiarowo koncepty z serii Supreme.

Pełny wygląd zewnętrzny jachtu Supreme 68 zostanie ujawniony po raz pierwszy w Singapurze podczas targów Singapore Yacht Show.

źródło: tech.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Niesamowity jacht z gdańskiej stoczni. Pierwsze osoby kupiły go w ciemno.”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.