nasiona marihuany automatic, sklep

Opolanie hojnie wspierali ofiary z Haiti

Po mszach świętych w opolskim kościele Jezuitów – jak przed wieloma świątyniami diecezji – do wolontariuszek Caritasu ustawiały się dziś kolejki ofiarodawców. Wśród nich była Gabriela Lukas z Zawady.

– Dołożyłam chętnie swój datek – mówi pani Gabriela – bo zwyczajnie szkoda mi tych ludzi, którzy stracili domy, cały dorobek życia, a często także swoich bliskich. Nam trzęsienie ziemi wprawdzie nie grozi, ale też możemy znaleźć się w sytuacji niedostatku – braku jedzenia i picia. Wrzucając dar dla Haiti miałam przed oczami obrazy oglądane w telewizji, szczególnie dzieci, których rodzice zginęli pod gruzami. To zgroza.

Pani Lukas przyznaje, że zastanawiała się, czy jej dar na pewno dotrze do potrzebujących. – Zdecydowałam się wziąć udział w kweście, bo mam zaufanie do Caritasu – dodaje.

Pieniądze zebrane wczoraj proboszczowie wpłacą jak najszybciej – o co apelował w minioną niedzielę biskup opolski Andrzej Czaja – na konto Caritasu Diecezji Opolskiej.

– My przekażemy je do Caritas Polska – wyjaśnia ks. dr Arnold Drechsler – tam zebrane we wszystkich diecezjach datki zostaną wymienione na dolary lub euro i przekazane na Haiti za pośrednictwem Caritas Internationalis. Ta ponadkontynentalna struktura z siedzibą w Rzymie wykorzysta je na najpilniejsze potrzeby zgłoszone na miejscu.
Zdaniem ks. Drechslera zbierane dziś w diecezji opolskiej dary nie zostaną wykorzystane na pomoc doraźną. Ta dociera obecnie z różnych krajów, w tym sąsiadów Haiti. Nasze datki zostaną przeznaczone na pomoc długofalową – odbudowę zniszczonych domów, szpitali, przychodni czy kościołów.

Podczas poprzedniej wielkiej zbiórki przeprowadzonej przez Caritas dla ofiar tsunami na początku 2005 roku, mieszkańcy diecezji opolskiej ofiarowali ponad 800 tys. zł – najwięcej spośród wszystkich polskich diecezji. Sądząc z liczby wrzucających pieniądze wczoraj, w tym roku nie powinno być gorzej.

– O hojności dawców decyduje zarówno autorytet biskupów, którzy apelowali o pomoc dla Haiti, jak i trafiające do wrażliwości ofiarodawców obrazy pokazywane w mediach.

– Włączyłem się do akcji, bo poszkodowani są przecież naszymi współbraćmi – dodaje Czesław Tkacz z Opola. – Nie dość, że są społeczeństwem ubogim, to jeszcze zostali dotknięci przez nieszczęście trzęsienia ziemi.

nto.pl

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd
sklep z nasionami marihuany, konopi, thc


Ta witryna kanabis.info wykorzystuje pliki cookies.