Polski procesor pojawi się na targach CeBIT

Zaprojektowany w Polsce procesor DQ80251, określany mianem „najszybszego na świecie” zostanie zaprezentowany na targach CeBIT w Hanowerze.

Polski procesor pojawi się na targach CeBIT, kanabis.info

Digital Core Design, polskie laboratoria projektowe układów scalonych i rdzeni (IP Core) opracowały najszybszy na świecie procesor z rodziny 80C51. Duże zainteresowanie projektem procesora z Bytomia przełożyło się na możliwość prezentacji DQ80251 w ramach Polskiego Stoiska Narodowego na targach CeBIT w Hanowerze. Od 6 do 10 marca każdy zwiedzający będzie mógł przyjrzeć się rozwiązaniom wykorzystanym w polskim procesorze. – Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaprezentować nasz procesor na Cebicie – podkreśla Piotr Kandora, dyrektor działu badań i rozwoju w Digital Core Design.

Jak podoje firma z Bytomia w oficjalnym komunikacie prasowym, polskie rozwiązanie jest ponad 56 krotnie szybsze od standardu opracowanego przez firmę Intel oraz co najmniej 70 proc. bardziej wydajne od najlepszych konkurencyjnych rozwiązań.

Digital Core Design prezentować będzie swoje rozwiązania na stoisku B46, w Hali nr 6 – dzięki zaproszeniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, w ramach Polskiego Stoiska Narodowego, zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.