Rekord w kinach w USA i na świecie. Podsumowanie 2009

Analizując różne informacje, nie tylko z branży filmowej, trudno nie postawić pytania, czy rzeczywiście świat pogrążony jest w kryzysie… Czy ten ogromny szum medialny nie dotyczy tylko nielicznych sfer finansowych. A kryzys nie jest jedynie kryzysem systemu bankowego? W Hollywood producenci mają problemy, gdyż banki nie są już tak łaskawe w udzielaniu kredytów. Całe szczęście, że James Cameron budżet „Avatara” zamknął kilka lat temu…

Hollywoodzkie produkcje osiągnęły rekordowe wpływy zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza Ameryką. Na rynku zewnętrznym rekordowa była także frekwencja. Po raz drugi w historii (pierwszy raz w ubiegłym roku) wpływy wygenerowane przez hollywoodzkie filmy na rynku zewnętrznym były większe niż w Stanach. Nieznacznie. Dane nie są niestety precyzyjne. Zakładamy, że poza Ameryką wpływy sięgnęły 10,7 miliarda dolarów. W Stanach Zjednoczonych – 10,6 miliarda dolarów. Większy wzrost wpływów w stosunku do ubiegłego roku był jednak w USA.

STANY ZJEDNOCZONE

2008 – 9,63 miliarda dolarów.

2009 – 10,6 miliarda dolarów (10% wzrost wpływów).

RYNEK ZEWNĘTRZNY

2008 – 9,9 miliarda dolarów.

2009 – 10,7 miliarda dolarów (8% wzrost wpływów).

Na rynku zewnętrznym w 2009 roku hollywoodzkie produkcje wygenerowały około 1,6 miliarda biletów. W Stanach Zjednoczonych – 1,44 miliarda. W stosunku do poprzedniego sezonu liczba widzów w amerykańskich kinach zwiększyła się o 7,5% (milion osób). W latach 1980 – 2009 największą frekwencję zanotowano w 2002 roku – 1,58 miliarda widzów (filmem sezonu był wówczas „Spider-Man”).

stopklatka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Rekord w kinach w USA i na świecie. Podsumowanie 2009”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.