nasiona marihuany, nasiona konopi

Rosyjscy szpiedzy aresztowani na gorącym uczynku

Pięciu szpiegów rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) wpadło w ręce funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Zatrzymano ich, gdy przejmowali materiały, stanowiące tajemnicę państwową w dziedzinie obronności – poinformował we wtorek szef SBU Wałentyn Naływajczenko.

Rosjanie wpadli w ręce Ukraińców 27 stycznia w obwodzie odeskim na południu kraju. SBU schwytała najpierw na gorącym uczynku oficera FSB, który odbierał tajne materiały od obywatela Ukrainy, potem aresztowała asystujących mu kolejnych trzech oficerów FSB i żołnierza wojsk rosyjskich, stacjonujących w mołdawskim Naddniestrzu.

„Zatrzymaliśmy na gorącym uczynku pięciu funkcjonariuszy FSB, którzy szantażem i groźbami starali się na naszym terytorium o zdobycie od obywatela Ukrainy materiałów, objętych tajemnicą państwową” – oświadczył Naływajczenko na konferencji prasowej w Kijowie.

Jak wyjaśnił, rosyjscy szpiedzy działali w szczególnie agresywny sposób. Ukrainiec, którego zwerbowali, był przez nich bity i straszony strzykawką z narkotykami. Grożono także jego dzieciom.

Szef SBU poinformował, że przy zatrzymanych znaleziono sprzęt szpiegowski, m.in. ukrytą w długopisie kamerę, schowaną w breloku na klucze cyfrową kartę pamięci, na której znajdowały się instrukcje dla ukraińskiego współpracownika FSB, oraz 2 tysiące dolarów.

Akcją kierował pułkownik FSB, który został aresztowany. Pozostałe osoby po przesłuchaniu wydalono z Ukrainy.

Naływajczenko zaprzeczył, by schwytani przez SBU szpiedzy mieli jakiekolwiek związki ze stacjonującą na Krymie rosyjską Flotą Czarnomorską.

Jarosław Junko

fakty.interia.pl

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd
nasiona marihuany, konopi, thc-thc


Ta witryna kanabis.info wykorzystuje pliki cookies.