W dniach od 17 do 19 września zeszłego roku w okolicach miasta Genua we Włoszech odbyła się już po raz ósmy konferencja pod tytułem: „Cannabinoidy w terapii”.
Jeden z wykładających raportował, że ogólny stan zdrowia pacjentów, którzy z różnych medycznych powodów zażywają cannabis się znacznie poprawił. Michelle Sexton, która jest badaczką przy centrum badań na temat cannabisu i spraw polityczno-społecznościowych na Bastyr University w Seattle, przeprowadziła w raz z innymi badaczami ankietę online i przeanalizowała odpowiedzi, jakie trafiły do niej od grudnia 2013 roku do grudnia 2014 roku.
Celem ankiety było pojęcie jak bardzo – w ocenie własnej pacjentów – używany do leczenia różnych schorzeń i problemów cannabis poprawił ich stan zdrowia. W ankiecie, która nadal trwa, można wziąć udział w każdym zakątku świata.
W dotychczasowych badaniach 55% wszystkich uczestników to byli mężczyźni, którzy to właśnie najczęściej zażywają cannabisu w leczeniu różnego rodzaju bóli, terapii stanów lękowych czy depresji oraz w leczeniu artretyzmu.
Najczęściej stosowaną metodą jest inhalowanie, czyli palenie albo waporyzacja. Uczestnicy ankiety podali, że średnia dawka cannabisu jaką zużywają to 3-7 gramów na tydzień.
Wypowiedzi pacjentów zostają w końcowej analizie przyporządkowane w skali od -5 (znaczne pogorszenie) do +5 (znaczna poprawa).
Średni wynik wszystkich 1.331 uczestników badania jest dosyć wysoki, bo równy 3,96 i oznacza, że cannabis w większości przypadków polepszył samopoczucie czy zdrowie pacjentów.
Test dalej można wypełniać, a badacze oczekują, że konsumpcja cannabisu nastąpiła w okresie minimum 90 dni wcześniej przed jego wypełnieniem, aby można było dokładnie ocenić działanie cannabisu i wyniki terapii.
Badacze mają nadzieję, że dzięki dużej liczbie osób biorących udział w ankiecie dotrze do większości lekarzy, badaczy czy rządzących przesłanie o zaletach terapeutycznego użytku cannabisu i ich do niego przekona.
Aby wziąć udział w tym badaniu wystarczy wejść na tą stronę:
bastyr.edu/research/studies/survey-cannabis-use