Dekryminalizacja ratująca życie

Podczas gdy większość państw na rozprzestrzenianie nowych psychoaktywnych substancji reaguje zaostrzeniem prawa i nowymi paragrafami, irlandzki parlament jest właśnie w trakcie badania nowych alternatyw. Także Portugalia idzie na przód wykazując się dobrym przykładem. Mianowicie tam dekryminalizacja okazała się pełnym sukcesem i pokazuje poprawę pod każdym względem.

Wycofanie kar przeciwko konsumentom narkotyków nie spowodowało ani wzrostu samej konsumpcji zakazanych substancji ani nie zwiększyło skali handlu narkotykami. Dziś coraz mniej młodych ludzi staje się uzależnionymi od narkotyków, a sam kraj nie stał się celem podróży turystów narkotykowych.

Ponadto Portugalia zaoszczędziła ogromne sumy na wydatki dotyczące prewencji policji, jak i także na sądy, uświadamianie młodzieży czy terapie. Po spotkaniu irlandzkiego parlamentu z komisją sądową i po przekazaniu raportu obydwie strony wspólnie doszły do wniosku, że dekryminalizacja w Portugalii to całkowity sukces.

Zaskakujące jest też to, że nawet konserwatywni posłowie w Brytyjskim House of Lords uznają te wyniki, mimo, że wypowiadają się oni bardzo ostrożnie na ten temat i podkreślają ponadto wpływ innych faktorów.

Irlandzka komisja stwierdziła jednak, że wyniki te są dlatego tak pozytywne, ponieważ portugalski program uwzględnił również osoby uzależnione od narkotyków, a także pomaga im poprzez terapię na powrót do normalnego życia i samodzielnego postawienia się na nogi.

W portugalskim modelu sprawy związane z narkotykami nie należą już do zadań sądów, ale zostały przydzielone dwóm urzędom zajmującym się ogólnym zdrowiem mieszkańców i należącym do ministerstwa zdrowia.

Osoby uzależnione od narkotyków mogą po odbytej terapii powrócić do swojego miejsca pracy, bez pojawienia się w jakimkolwiek registrze karalności. Irlandzka komisja zauważyła, że ten program przyniósł za sobą wiele oszczędności w budżecie państwa.

A więc, Irlandia do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Dekryminalizacja ratująca życie”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.