Cannabis Zastępuje Leki na Receptę

Starsi ludzie przenoszą się na leczenie medyczną marihuaną.

Podczas gdy rozpoczęto właśnie nowe badania naukowe nad potencjałem medycznej marihuany, które mają pokazać jak można nią zastąpić wiele leków na receptę, to wiele ludzi już zdecydowało się na podjęcie leczenia marihuaną.

W wielu stanach Ameryki, gdzie medyczna marihuana jest legalna, zanotowano spadek sprzedaży leków na receptę u starszych ludzi. Jedno z ostatnio publikowanych badań University of Georgia przeanalizowało koszty opieki medycznej rządowego programu zdrowotnego z 2013 rok, która ponosi koszta za niektóre leki. Wtedy 17 stanów uwzględniało w swoim programie także medyczną marihuanę.

Naukowcy szacują oszczędności w wysokości 165,2 milionów dolarów na rok, które powstaną w wyniku spadku użytkowania leków konwencjonalnych we wszystkich stanach, w których jest dostępna medyczna marihuana. Gdyby każdy amerykański stan udostępnił medyczną marihuanę, to opieka medyczna mogłaby zaoszczędzić ponad 468 milionów dolarów rocznie. Jak na razie te pieniądze inwestowane są w konwencjonalne lekarstwa dla osób powyżej 65 roku życia i z upośledzeniami ciała.

Dane te wskazują na to, że niektórzy wykorzystują marihuanę jako alternatywę dla leków na receptę w leczeniu objawów takich jak bóle, bezsenność albo depresja.

„Wyniki te sugerują, że ludzie używają marihuany naprawdę jako lekarstwo, a nie tylko jako używkę.”, powiedział główny autor badania Ashley Bradford.

W badaniu analizowano zapisy leków na receptę na następujące objawy: lęk, depresja, jaskra, nudności, ból, psychozy, drgawki, zaburzenia snu i spastyczności. W stanach z legalną marihuaną medyczną odnotowano spadek przepisywania recept każdego leku we wszystkich tych dziedzinach. Jedynie w przypadku wystąpienia objawów jaskry nie zanotowano spadku. Konopia może zmniejszyć ciśnienie śródgałkowe, ale ten efekt nie utrzymuje się zbyt długo. Według współautora badań, Davida Bradforda to badanie pokazuje, że konopie mogą być bardzo dobrze wykorzystane jako lek.

„Jeśli stany Ameryki wprowadzają prawo dla medycznej marihuany, to staje się zauważalny spadek  farmaceutyków.”, powiedział Bradford. Tak, na przykład, spadła ilość przepisanych leków przeciwbólowych o 11% rocznie. Problemem jest jednak to, że ani Medicare ani prywatne firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów marihuany medycznej w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.