Co Się Dzieje z Organizmem Kiedy Rzucisz Palenie?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co dzieje się w Twoim ciele w momencie gdy rzucisz palenie papierosów? Co ciekawe, pierwsze zmiany można zaobserwować już po kilkunastu minutach od zapalenia ostatniego papierosa. Najważniejsza i najszybciej pojawiająca się zmiana jest widoczne już po 20 minutach. Wtedy to ciśnienie krwi powraca do normalnego poziomu. Następna zmiana następuje po 8 godzinach, kiedy to zmniejsza się poziom tlenku węgla w krwiobiegu i to aż o połowę, oraz normuje się poziom tlenu. Po 48 godzinach maleje ryzyko zawału serca i nasz organizm zaczyna wydalać nikotynę.  Po 72 godzinach będziesz bardziej zrelaksowany i będziesz miał więcej energii. Po 2 tygodniach, poprawia się krążenie, i trwa to przez 10 tygodni. W ciągu 3-9 miesięcy, poprawiają się funkcje układu oddechowego, nie ma kaszlu, trudności w oddychaniu, a płuca zwiększają pojemność o 10%. Po roku ryzyko zawału serca jest dwa razy mniejsze. Po 5 latach, ryzyko udaru mózgu jest takie jak u osób niepalących. Po 10 latach, szanse zachorowania na raka płuc jest takie samo jak u osób niepalących

Korzyści z rzucenia papierosów są wyraźnie widoczne, jednak dużo trudniej przestać palić papierosy niż jointy – potwierdza to każdy kto próbował jednego i drugiego, a warto też dodać, że papierosy są bardziej szkodliwe niż marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.