Czy Dzisiejsza Marihuana Jest Mocniejsza Niż 20 Lat Temu?

Przeprowadzone badania miały na celu przyjrzenie się ponad 38.000 próbkom przechwyconej, nielegalnej marihuany z okresu ponad 20 ostatnich lat. Na podstawie tych próbek należało stwierdzić, czy dzisiejsza marihuana jest mocniejsza niż ta, która była dostępna 20 lat temu.

Czy Dzisiejsza Marihuana Jest Mocniejsza Niż 20 Lat Temu?, kanabis.info

Oprócz kwiatów konopi indyjskich przebadano również próbki haszyszu i BHO (Butan Hash Oil) czyli koncentratu marihuany o bardzo wysokiej mocy. Jak się okazuje próbki z 1995 roku wykazywały zawartość THC około 4%, natomiast większość próbek z 2014 posiadała około 12% THC.

W roku 2009, najsilniejsza próbka zawierała 27,30% THC. Dla porównania, przeciętna zawartość THC w marihuanie zawierała 1,37% w 1978 roku, w roku 1988 było to 3,59%, a w 2008 już 8,49% THC.

Czy Dzisiejsza Marihuana Jest Mocniejsza Niż 20 Lat Temu?, kanabis.info

Zmiana poziomu THC niewątpliwie jest odpowiedzialna za odczucia związane z używaniem marihuany. Podczas gdy THC na poziomie 5% powoduje miłe uczucie “euforii”, gastrofazę i poczucie szczęścia, to marihuana, która zawiera 15% THC może wywołać negatywne uczucie wśród konsumentów, którzy wcześniej nie mieli z marihuaną żadnego doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.