Dane z USA wskazują, że osoby zażywające konopie indyjskie rzadziej są otyłe.
Marihuana lubi wywoływać głód i łaknienie oraz ataki objadania się, podczas których spożywane są głównie niezdrowe pokarmy. Jednak regularni palacze marihuany rzadziej mają nadwagę niż normalna populacja.
Naukowcy Porównali Przypadki Otyłości w Stanie Waszyngton Do Stanu Syntetycznego
Naukowcy doszli do wniosku: „Nasz główny eksperyment wykazał, że legalizacja marihuany rekreacyjnej, która umożliwiła otwarcie aptek z tą używką, doprowadziła do spadku wskaźnika otyłości w stanie Waszyngton” w porównaniu z syntetyczną grupą kontrolną.
Autorzy konkludowali: „Ponieważ coraz więcej państw jest zainteresowanych dekryminalizacją, rozszerzonym stosowaniem medycznym i legalizacją rekreacyjnego używania marihuany, nasze wyniki dostarczają ważnych informacji na temat współczesnej polityki antynarkotykowej”.
Badanie to dostarcza istotnych informacji na temat skutków legalizacji. Jest to korzystne pod wieloma względami i ma pozytywny wpływ na populację. W Polsce, gdzie aż 58% dorosłych ma nadwagę, co z resztą plasuje nas powyżej europejskiej średniej, legalizacja marihuany może mieć sens również w tej dziedzinie.