Czy Palenie Marihuany Pomaga w Walce z Nadwagą?

Dane z USA wskazują, że osoby zażywające konopie indyjskie rzadziej są otyłe.

Marihuana lubi wywoływać głód i łaknienie oraz ataki objadania się, podczas których spożywane są głównie niezdrowe pokarmy. Jednak regularni palacze marihuany rzadziej mają nadwagę niż normalna populacja.

Naukowcy Porównali Przypadki Otyłości w Stanie Waszyngton Do Stanu Syntetycznego

Naukowcy doszli do wniosku: „Nasz główny eksperyment wykazał, że legalizacja marihuany rekreacyjnej, która umożliwiła otwarcie aptek z tą używką, doprowadziła do spadku wskaźnika otyłości w stanie Waszyngton” w porównaniu z syntetyczną grupą kontrolną.

Autorzy konkludowali: „Ponieważ coraz więcej państw jest zainteresowanych dekryminalizacją, rozszerzonym stosowaniem medycznym i legalizacją rekreacyjnego używania marihuany, nasze wyniki dostarczają ważnych informacji na temat współczesnej polityki antynarkotykowej”.

Badanie to dostarcza istotnych informacji na temat skutków legalizacji. Jest to korzystne pod wieloma względami i ma pozytywny wpływ na populację. W Polsce, gdzie aż 58% dorosłych ma nadwagę, co z resztą plasuje nas powyżej europejskiej średniej, legalizacja marihuany może mieć sens również w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.