Jak Pozbyć Się Bólu Gardła Po Zapaleniu Marihuany

Chociaż zapalanie jointa sprawia wiele przyjemności, to zbyt dużo tej przyjemności może powodować pewne niedogodności. Jedną z wielu takich nieprzyjemnych rzecze, o których wiedzą palacze trawki, jest ból gardła po paleniu.

Istnieją różne przyczyny tego krótkotrwałego, ale irytującego zjawiska. I na szczęście istnieje wiele sposobów, aby złagodzić dyskomfort, gdy tylko się pojawią. Jeśli po dobrze przespanej nocy zmagasz się z bólem gardła, ten krótki artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Dlaczego Palenie Marihuany Powoduje Ból Gardła?

Zanim to omówimy, zastanówmy się, dlaczego palenie marihuany w ogóle powoduje ból gardła. Odpowiedź jest dość prosta: ciepło dymu wysusza drogi oddechowe, które przez te stają się podrażnione i odczuwamy nieprzyjemne pieczenie gardła.

Ponadto badania wykonane przez National Institute on Drug Abuse, czyli wiodącą agencję federalną wspierającą badania naukowe nad spożywaniem narkotyków wskazują na związek między dymem z konopi indyjskich a zapaleniem dużych dróg oddechowych, co również może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia bólu gardła.

Pięć Trików Jak Pozbyć Się Bólu Gardła Po Paleniu Marihuany

Przejdźmy teraz do samego tematu i powodu, dla którego kliknąłeś w ten artykuł. Oto pięć prostych, ale skutecznych wskazówek, które pomogą Ci złagodzić ból gardła spowodowany paleniem marihuany.

Pastylki Do Ssania

Pastylki do ssania są popularnym środkiem do łagodzenia bólu gardła wszelkiego rodzaju. Większość z tych produktów zawiera mentol i miód, które są znane ze swojego łagodzącego i kojącego działania.

Pastylki mogą dać ci chwilową ulgę w cierpieniu. Jednak z takim pastylkami nie można przesadzać, ponieważ, jak można przeczytać w ulotce większości tych produktów, spożycie ich zbyt dużej ilości może prowadzić do problemów trawiennych.

Wypróbuj Różne Metody Spożywania Marihuany

Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym marihuana jest legalna, możesz mieć szczęście, że możesz cieszyć się konopiami we wszystkich jej formach. Możesz też wypróbować inne sposoby niż palenie.

Waporyzacja

Nawet wśród miłośników tytoniu, waporyzacja jest uważana za mniej uciążliwą opcję palenia. Dzieje się tak, ponieważ podczas waporyzacji marihuana nie jest spalana, ale podgrzewana w taki sposób, aby jej aktywne cząsteczki odparowały. A ponieważ wdychasz parę, efekt może być łagodniejszy i mniej drażniący dla gardła.

Waporyzacja ma jeszcze inne zalety, z których największą jest prawdopodobnie dyskrecja. W przeciwieństwie do zapalania jointa, inhalacja za pomocą waporyzatora jest o wiele bardziej dyskretna. Możesz więc w ten sposób palić marihuanę spacerując z psem w parku lub siedząc w kawiarni na świeżym powietrzu.

Nalewki i Olejki

W przeciwieństwie do waporyzacji nalewki i olejki nie są wdychane ani wchłaniane przez drogi oddechowe. Zamiast tego stosuje się je podjęzykowo. Efekty są stosunkowo szybkie i unikniesz ryzyka infekcji gardła spowodowanej paleniem.

Jeśli więc jesteś gotów odczekać co najmniej 15 minut, zanim się naćpasz, spróbuj nalewki lub olejku z konopi indyjskich.

Produkty Spożywcze

Produkty spożywcze to kolejna, niedrażniąca opcja dla gardła i mile widziana przyjemność dla wielu miłośników konopi. Zwłaszcza w dobie legalizacji, nie jesteśmy już ograniczeni do spożywania space cake’ów i haszyszowych brownies. Obecnie możesz wybierać spośród żelków, batonów, a nawet napojów gazowanych z marihuaną.

Ale w przeciwieństwie do nalewek i olejków takie produkty spożywcze potrzebują więcej czasu, zanim rozwiną swoje działanie – około 45 do 90 minut. Bądź więc cierpliwy i nie popełniaj błędu, jaki popełnia większość początkujących osób, który polega na przyjmowaniu dokładki zaraz po pierwszej dawce, przez co po upływie tego czasu działanie marihuany jest tak skumulowane, że większość sobie z nim nie radzi.

Bongo Lub Fajka Wodna

Większość palaczy uwielbia wdychanie i wydychanie dymu. Jeśli chcesz cieszyć się trawką w ten sposób, polecamy bongo – rodzaj fajki wodnej. Te szklane naczynia do palenia marihuany wykorzystują mechanizm perkolacji, który ochładza dym. Dopóki nie dotrze on do dróg oddechowych, substancja, którą wdychasz, nie będzie już tak kłuła w gardle i będzie mniej drażnić. Wadą bongów jest to, że wiele z nich nie jest zbyt łatwa do przenoszenia i trzeba je regularnie czyścić. Ale jeśli szukasz mniej drapieżnej alternatywy, jest to jedna z możliwości.

Pij Duże Ilości Wody

Suchość w gardle powoduje podrażnienie i ból. Zwłaszcza jeśli jesteś jedną z osób, które noce spędzają godziny na paleniu. Zrób sobie przysługę i zadbaj o dobre nawodnienie organizmu. Zawsze miej w pogotowiu szklankę wody i pij co najmniej raz na godzinę. Częstsze korzystanie z toalety jest nieco uciążliwe, ale przynajmniej nie będzie bolało Cię gardło.

Jedz Ciepłe Posiłki

Pewnie wiesz, że na osłabienie, chorobę lub złe samopoczucie najlepszy jest rosół. Dzieje się tak, ponieważ ciepło bulionu tworzy kojące, łagodzące uczucie w gardle.

Jeśli nie jesteś fanem rosołu, to każdy inny gorący posiłek też będzie dobry. Dopóki ma taki sam skutek, będzie Ci dobrze służył.

Zrób Przerwę Od Palenia

Jaki jest najlepszy sposób na uniknięcie i pozbycie się bólu gardła od palenia trawy? Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest przestać palić! Przynajmniej przez pewien czas. Szczególnie jeśli jesteś nałogowym palaczem, powinieneś zrobić sobie przerwę tolerancyjną. Daje ona Twojemu organizmowi czas na regenerację i funkcjonowanie bez wpływu marihuany, co ostatecznie pozwala mu na reset.

Ale jak długo powinna trwać taka przerwa? Niektórzy zalecają tylko trzy dni, inni tydzień, a jeszcze inni twierdzą, że najlepszy okres trwa trzy tygodnie do miesiąca. W rzeczywistości nie ma ściśle określonego okresu czasu; powinieneś po prostu dać swojemu ciału wyraźną przerwę od dymu i THC.

Palenie marihuany nie powinno być równoznaczne z bólem gardła. Dopóki nie przesadzisz, to wyżej wymienione narzędzia są bardzo pomocne. Pamiętaj o tych wskazówkach i przekaż te informacje swoim kolegom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.