Maroko, w „Kraju Haszyszu” Króluje Podziemie i Nielegalny Handel Narkotykami

W Maroko głównym źródłem dochodu i utrzymania tamtejszych rolników jest uprawa marihuany. Niestety żyją oni w ciągłym strachu i nielegalnej strefie, ponieważ marihuana wcale nie jest tam legalna, jednak na taką sytuację pozwala sam rząd.

Maroko, w Kraju Haszyszu Króluje Podziemie i Nielegalny Handel Narkotykami, kanabis.info

Do całkowitej legalizacji marihuany wzywa generalny sekretarz partii Istiqlal, Hamid Chabat. Przyznaje on, że prawie 80 000 hodowców marihuany przebywa obecnie na zwolnieniu warunkowym, i w dowolnym momencie może wrócić za kraty. Druga strona medalu to „ci, którzy piorą pieniądze i skorumpowani cieszą się wolnością”.

W Maroku prawie milion ludzi żyje i utrzymuje się z uprawy tej rośliny, zwłaszcza w regionie Ketama i Chefchaouen. Tam hoduje się 30% łącznej marihuany. Maroko produkuje rocznie 38.000 ton marihuany i tym samym jest jej największym producentem. Co ciekawe, aż 10% PKB Maroka, czyli około 11 milionów euro to właśnie działalność związana z marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.