Norweski Rząd Chce Zdekryminalizować Posiadanie Marihuany

Norweski rząd przedstawił projekt ustawy dekryminalizującej posiadanie i zażywanie niewielkich ilości środków odurzających, który stanowi, że konsumentom należy zaoferować leczenie i pomoc w wyjściu z nałogu zamiast ich za to karać i umieszczać w więzieniach.

„Dziesięciolecia represji nauczyły nas, że kara nie działa. Wręcz przeciwnie, kara może pogorszyć sytuację”, powiedział minister edukacji Guri Melby na konferencji prasowej.

USA, Kongres Stanów Zjednoczonych ds. Krajowej Legalizacji Konopi

W Stanach Zjednoczonych do tej pory tylko kilka stanów zdołało w pełni zalegalizować marihuanę. Kongres Stanów Zjednoczonych wykorzystał obecną sytuację w kraju, w którym istnieje szerokie poparcie dla legalizacji marihuany, aby przygotować rezolucję wzywającą do legalizacji na poziomie federalnym. Rezolucja ma na celu zapoczątkowanie szeregu zmian legislacyjnych mających na celu zakończenie masowych aresztowań i szeroko zakrojoną reformę systemu sądownictwa. Główna autorka rezolucji, reprezentantka Ayanna Pressley, określa rezolucję mianem „People’s Justice Guarantee”.

Projekt ustawy obejmuje cały szereg problemów socjologicznych, politycznych i gospodarczych w Stanach Zjednoczonych. Jako takie, lewica w tym kraju rozumie również sposób postępowania z marihuaną i innymi nielegalnymi narkotykami, które przyczyniły się do tego, że Stany Zjednoczone mają zdecydowanie największą liczbę więźniów na świecie. Rezolucja wzywa do „dekryminalizacji uzależnień, bezdomności, ubóstwa, statusu HIV i niepełnosprawności”. Nadszedł czas, aby rząd w Waszyngtonie odnowił amerykański system sądowniczy poprzez szeroko zakrojoną falę zwolnień z więzień.

Osoby z Depresją Uzależnione Od Konopi Indyjskich Mają Większe Trudności z Zaprzestaniem Zażywania

Niektórzy uzależnieni od konopi indyjskich cierpią na objawy depresji. Ostatnie badania sugerują, że trudniej jest im ograniczyć spożycie konopi indyjskich. Zły nastrój nie musi oznaczać depresji. Jeśli jednak przez dłuższy czas odczuwamy niewielką radość lub brak zainteresowania innymi rzeczami, a jednocześnie pojawia się poczucie beznadziejności, może to oznaczać depresję.

Młodzi dorośli w porównaniu z innymi grupami wiekowymi częściej doświadczają objawów depresji. Dotyczy to około jednej na dziesięciu osób w wieku od 18 do 29 lat. W tej grupie wiekowej prawdopodobieństwo zażywania konopi indyjskich jest szczególnie wysokie. Na przykład, istnieją dowody na to, że osoby z depresją rozwijają większą skłonność do spożywania konopi indyjskich. Jednak intensywne zażywanie konopi indyjskich może również zwiększać ryzyko depresji.

Amerykański naukowiec Michael Mason przeprowadził badanie, w którym ocenił, czy objawy depresji wpływają na skuteczność osób uzależnionych od konopi indyjskich w ograniczaniu spożycia. W badaniu wzięło udział 96 młodych osób dorosłych w wieku od 18 do 25 lat. Uczestnicy zostali losowo podzieleni na dwie grupy.

Jedna grupa przez 4 tygodnie rozmawiała z chatbotem na swoim smartfonie. Podczas dialogu uczestnicy otrzymali dostosowane do nich informacje, które miały pomóc im w ograniczeniu spożycia. Miesiąc, dwa i trzy miesiące później przeprowadzono sondaże na temat zażywania konopi indyjskich. Druga grupa wzięła udział jedynie w konsultacjach.

Zmniejszenie Spożycia Przez Uczestników z Niskim Ryzykiem Depresji

Trzy miesiące później okazało się, że zautomatyzowana komunikacja za pomocą czatu mogła przynajmniej w niewielkim stopniu przyczynić się do ograniczenia zażywania konopi indyjskich. Jednak nie wszyscy uczestnicy odnieśli korzyści. Młodzi dorośli, u których występuje zwiększone prawdopodobieństwo depresji, kontynuowali palenie marihuany niemalże bez zmian, niezależnie od tego, czy otrzymali wsparcie, czy też nie. Uczestnicy z niższym ryzykiem depresji byli w stanie zmniejszyć spożycie o 4,5 dnia w ciągu ostatnich 30 dni. Dane te zostały również potwierdzone w badaniach moczu.

Chociaż badanie jest niewielkie, a odstępy między badaniami są stosunkowo krótkie, Michael Mason uważa, że osoby uzależnione od konopi indyjskich, które nie wykazują objawów depresji, są bardziej zmotywowane i zaangażowane w walkę z nałogiem.

Należy również pamiętać, że zaprzestanie używania konopi indyjskich może powodować objawy odstawienia podobne do depresji, takie jak brak energii lub brak zainteresowania. Osoby dotknięte uzależnieniem prawdopodobnie odniosłyby korzyści, gdyby uzyskały ukierunkowaną pomoc w radzeniu sobie z objawami depresji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.