Jak Zażywanie Konopi Indyjskich Wpływa Na Przebieg Koronawirusa?

Istnieje już kilka obiecujących badań na temat potencjalnie korzystnego wpływu marihuany na koronawirusa, ale najnowsze badania ze Stanów Zjednoczonych na ten temat nadal zasługują na uwagę nawet po ustąpieniu pandemii.

Według analizy „Exploring the Relationshop between Marijuana Smoking and Covid-19” przeprowadzonej przez American College na Hawajach na początku października, osoby zażywające konopie wykazują znacznie szybszą rekonwalescencję i znacznie niższą śmiertelność w przypadku zachorowania na Covid 19. Czy ostrzeżenie o szczepieniu przypominającym pewnego dnia zostanie zastąpione zaleceniem dotyczącym konopi indyjskich?

Pacjent Na Highu?

Oczywiście nie każdy pacjent z koronawirusem w gabinecie lekarskim od razu się przyzna do tego, że pali marihuanę. Jednak w Stanach Zjednoczonych normą jest to, że lekarze przyjmując pacjenta do szpitala pyta go o substancje, które spożywał. Substancje czynne konopi, takie jak THC, czy też innych narkotyków mogą mieć negatywny wpływ na środki znieczulające lub wchodzić w niekorzystne interakcje z niektórymi lekami stosowanymi w medycynie szkolnej. Nie jest jasne, czy 2603 użytkowników marihuany to naprawdę wszyscy spośród ponad 320 000 zarejestrowanych pacjentów, ale dane są wystarczające, aby uzyskać solidny ogólny przegląd.

Porównano bezpośrednio osoby zażywające konopie indyjskie i osoby nie używające konopi indyjskich, przyglądając się dokładnie ich wiekowi, płci i rasie, jak również potencjalnym chorobom towarzyszącym zakażeniu wirusowemu. W badaniach ważną rolę odgrywał stan płuc wraz z otyłością, wysokim ciśnieniem krwi i cukrzycą. Zgodnie z zapisami medycznymi zarażenie wirusem Covid 19 może sprzyjać i wzmacniać tym schorzeniom, co z punktu widzenia długoterminowych konsekwencji wpływa na cały proces zdrowienia, a w niektórych przypadkach nawet na śmierć pacjentów.

Jak wskazało badanie te osoby, które przyjmowały produkty z konopi indyjskich, rzadziej cierpiały na różne choroby. Okazuje się, że osoby nie spożywające marihuany częściej musiały być podłączone do respiratora, cierpiały na ciężką sepsę, a nawet na niewydolność wielonarządową prowadzącą do zatrzymania akcji serca, co prowadziło do śmierci.

Aby to wyjaśnić, badacze odnoszą się do potencjału konopi indyjskich przeciwko stanom zapalnym i zdolności substancji czynnych do redukcji cytokin, które są tak ważne dla przenikania wirusów. Stwierdzono „znaczny spadek śmiertelności i powikłań”. Specjaliści domagają się dalszych badań nad tym obiecującym procesem dzięki produktom z konopi.

Marihuana Nie Sprawia, Że Jesteśmy Odporni, Ale Łagodzi Przebieg Choroby

W czasie pandemii wielu lekarzy, głównie w Ameryce Północnej, skarżyło się na fakt, że prowadzonych jest znacznie mniej badań nad kannabinoidami niż nad innymi środkami, co było spowodowane różnymi ograniczeniami, które nadal obowiązywały w tamtym czasie. Poszukiwanie możliwości leczenia powoli obejmowało konopie indyjskie, pomimo od dawna znanych, dość niezawodnych efektów ich składników przeciwko całej gamie zarazków i drobnoustrojów.

Nawet niepsychoaktywne CBD od czasu otwarcia nauki na sekrety rośliny konopi okazało się być małym cudem natury. W badaniach przeprowadzanych w laboratoriach nad kannabinoidami okazało się, że te w pewnym stopniu atakują koronawirusa u jego podstawy i wiążą się z białkiem Spike, co z kolei przyczynia się do jego osłabienia, gdy próbuje dostać się do naszych komórek. Co ciekawe, korzyści, jakie z tego płyną, pojawiają się niezależnie od wieku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.