Pierwsze żniwa konopi w Niemczech

Ebersbach/Naundorf – Na powierzchni prawie 170 hektarów po raz pierwszy rozpoczęto żniwa medycznej marihuany do celów komercyjnych. Mają one potrwać jeszcze do końca października.

W pobliżu niedawno nabytego obszaru firmowego w Ebersbach od kwietnia rośnie pięć różnych odmian konopi, zawierających wyłącznie CBD. Uprawa tych roślin odbyła się według srogich norm i standardów. Aby móc zebrać te wysokie nawet do pięciu metrów rośliny, Mariplant przez ostatnie tygodnie testował przeróżne techniki żniw. Do dalszego przetworzenia będą potrzebne jedynie pąki marihuany.

W tym celu przebudowano kombajn do kukurydzy tak, aby oddzielał on kwiatostany od reszty rośliny. Następnie są one rozdrabniane do wielkości 3-5 centymetrów. Po ekstrakcji kwiaty z użyciem technologii VESIsorb® są przerabiane w olej w żółtych kapsułkach.

Pomimo silnych upałów tego lata rośliny bardzo dobrze się rozwijały, niektóre rosły nawet do 13 centymetrów dziennie. Duże liście konopi ze swoją włóknistą konsystencją posiadają zdolność gromadzenia wilgoci z mgły oraz rosy. Tym samym roślina ta jest odporna na suszę Jednak włókna konopi stanowią przy żniwach nie lada wyzwanie. W trakcie koszenia co trochę tworzą się długie nici, które zapychają kombajn. Dzięki nowo skonstruowanej maszynie udaje się jednak ściągnąć w dół niepotrzebne łodygi a kwiaty wciągnąć do środka kombajnu.

Po żniwach kwiaty transportowane są do suszarni, które jest w stanie wysuszyć nawet 3 tony materiału w ciągu jednej godziny, pole natomiast jest przygotowywane do następnego wysiania wiosną. Przedsiębiorstwo planuje rozbudowanie powierzchni do 1.000 hektarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.