nasiona marihuany na thc-thc.com, konopi, feminizowane, z autofloweringiem, plon xxl

Pierwsze żniwa konopi w Niemczech

Ebersbach/Naundorf – Na powierzchni prawie 170 hektarów po raz pierwszy rozpoczęto żniwa medycznej marihuany do celów komercyjnych. Mają one potrwać jeszcze do końca października.

Pierwsze żniwa konopi w Niemczech, kanabis.info

W pobliżu niedawno nabytego obszaru firmowego w Ebersbach od kwietnia rośnie pięć różnych odmian konopi, zawierających wyłącznie CBD. Uprawa tych roślin odbyła się według srogich norm i standardów. Aby móc zebrać te wysokie nawet do pięciu metrów rośliny, Mariplant przez ostatnie tygodnie testował przeróżne techniki żniw. Do dalszego przetworzenia będą potrzebne jedynie pąki marihuany.

W tym celu przebudowano kombajn do kukurydzy tak, aby oddzielał on kwiatostany od reszty rośliny. Następnie są one rozdrabniane do wielkości 3-5 centymetrów. Po ekstrakcji kwiaty z użyciem technologii VESIsorb® są przerabiane w olej w żółtych kapsułkach.

Pomimo silnych upałów tego lata rośliny bardzo dobrze się rozwijały, niektóre rosły nawet do 13 centymetrów dziennie. Duże liście konopi ze swoją włóknistą konsystencją posiadają zdolność gromadzenia wilgoci z mgły oraz rosy. Tym samym roślina ta jest odporna na suszę Jednak włókna konopi stanowią przy żniwach nie lada wyzwanie. W trakcie koszenia co trochę tworzą się długie nici, które zapychają kombajn. Dzięki nowo skonstruowanej maszynie udaje się jednak ściągnąć w dół niepotrzebne łodygi a kwiaty wciągnąć do środka kombajnu.

Po żniwach kwiaty transportowane są do suszarni, które jest w stanie wysuszyć nawet 3 tony materiału w ciągu jednej godziny, pole natomiast jest przygotowywane do następnego wysiania wiosną. Przedsiębiorstwo planuje rozbudowanie powierzchni do 1.000 hektarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.