Rok więzienia dla Rajmunda N. leczącego się marihuaną medyczną

6.05.2015r. zapadł w jeleniogórskim sądzie wyrok w sprawie Rajmunda N., który leczył się marihuaną medyczną. Sąd uznał go za winnego.

Rajmundowi N. zagrażało pozbawienie wolności od 3 do 15 lat, jednak udowodnił, że nigdy nie handlował marihuaną, zaś używkę z uprawy stosował wyłącznie ze względu na zły stan zdrowia. Orzeczono, więc rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, czyli znaczne złagodzenie kary.

Rajmund N. nie jest zadowolony z wyroku. Nie czuje się winny ani temu, że zachorował, ani temu, że mimo śmiertelnej choroby chciał móc jeść, spać, wychodzić z domu i nie cierpieć. Zrobił tylko to, co mógł, leczył się tylko takimi środkami, które były skuteczne, nie krzywdząc nikogo.

Rok więzienia dla Rajmunda N. leczącego się marihuaną medyczną, kanabis.info

Sąd zasugerował, że jeżeli nadal chce się leczyć marihuaną, powinien wyjechać z kraju. To bardzo smutne, że taka sugestia pada wobec polskiego obywatela w jego kraju. Pewnie prawo nie pozwalało sędzinie na inne rozwiązanie, mimo to niesmak pozostaje.

źródło: cannabisnews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.