Ulicami Zakopanego przejdzie Marsz Tysiąca Blantów

Przez dwa tygodnie, od 2 do 16 października, na ulicach Zakopanego odbywać się będą wiece, marsze i manifestacje na rzecz legalizacji znanego narkotyku marihuany. – Chcemy by każdy mógł ją posiadać na własny użytek – mówią organizatorzy. Zapowiadają, że manifestacje będą pokojowe.

Podobna manifestacja odbyła się już m.in. w Warszawie, w maju tego roku i wzięło w niej udział kilka tysięcy uczestników. 35 zatrzymała policja – część za posiadanie narkotyków, część po przepychankach z funkcjonariuszami.

Akcja nosi nazwę Marsz Wyzwolenia Konopi, ale równie często nazywana jest też Marszem Tysiąca Blantów. – Manifestacja ma na celu zwrócenia uwagi rządu na problem prawa antynarkotykowego – mówi Podhale24.pl Damian Jaworski, organizator zakopiańskiej manifestacji. – Akcja będzie się odbywać w całej Polsce, w największych miastach. Ma na celu uzyskanie od rządu dokładniejszych informacji o nowelizacji ustawy antynarkotykowej. Nasza organizacja zajmuje się walką o dekryminalizację konopii na własny użytek w Polsce – dodaje.

Akcja trwała będzie dwa tygodnie. Codziennie ulicami Zakopanego przejdzie marsz w godz. 16-19, który swój początek i koniec będzie miał na Krupówkach. – Manifestacja będzie miała pokojowy przebieg – zapewnia Jaworski.Marszowi towarzyszyć będzie półciężarówka z lawetą na której będą odbywały się koncerty grup hip-hopowych.

– Na marsz nie potrzebujemy otrzymać zgody, wystarczy złożyć zawiadomienie 3 dni przed rozpoczęciem marszu – zapewnia organizator.

Marszowi towarzyszyć będzie półciężarówka z lawetą na której będą odbywały się koncerty grup hip-hopowych. W Zakopanem wystąpić mają m.in. Firma, Kasta i inni lokalni artyści, Siaga, Baku, Mah, Parexellence. Każdy marsz ma kończyć wiec i afterparty. – Jesteśmy w trakcie załatwiań zaproszeń dla kolejnych zespołów: Yez Yez Yo, Wysoki Lot – mówi Jaworski.

podhalanska24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.