Uprawa konopi i niezbędne mikroelementy – cynk

OPIS: Cynk współpracuje wraz z innymi mikroelementami i wspomaga ważne funkcje enzymatyczne dla syntezy chlorofilu. Jeśli go brak, zakłócone zostają ważne funkcje życiowe. Cynk jest potrzebny roślinie konopi w relatywnie dużych ilościach, dlatego często dochodzi do jego niedoboru.

NIEDOBÓR: Niedobór cynku najpierw ukazuje się na młodych, wyrastających liściach, które przybierają kolor jasnozielony. Potem dochodzi do chlorozy między żyłami tych liści. Ponadto jest zakłócony wzrost całej rośliny, ponieważ nie jest ona w stanie zużyć więcej energii na zbudowanie nowej biomasy. Następujące symptomy są jednoznaczne. Wyrastające liście rozwijają się niekompletnie, pozostają małe i zdeformowane.

Stożki liści wykazują nekrozę, która rozprzestrzenia się na całe obrzeża. W ostrych przypadkach liście wywijają się i usychają. Przede wszystkim podczas kwitnienia takie symptomy powinny zostać szybko zwalczone.

Wystarczy odłożyć dotychczasowy nawóz na 5 dni i użyć nawozu z alg. Po tygodni będzie widać pierwsze zmiany. Podczas kwitnienia można użyć też przez 2 dni hydroponicznego nawozu z mikroelementami, ale trzeba tu szczególnie uważać i dodać tylko 1/3 zalecanej dawki.

PRZEDAWKOWANIE: Przedawkowanie może wystąpić tylko wtedy, gdy użyjemy za dużo hydroponicznego nawozu z mikroelementami (dlatego tylko 1/3 zalecanej dawki). W takim wypadku roślina szybko umrze, ponieważ cynk w zwiększonych dawkach działa toksycznie. Należy roślinę mieć na oku i jeśli wystąpi po tym nekroza albo zwisające liście, to przez 10 minut płuczemy ziemię pod bieżącą wodą.

WYSTĘPOWANIE: bardzo często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.