W USA zanotowano spadek urlopów chorobowych dzięki medycznej marihuanie

W USA zanotowano spadek urlopów chorobowych dzięki medycznej marihuanie, co wyraźnie wskazuje na to, że przepisywanie przez lekarzy medycznego cannabisu daje pozytywne efekty dla przyjmujących go pacjentów.

medycznej-marihuanie-6786

Nasuwa się tu pytanie ile jeszcze badań naukowych musi zostać opublikowanych, aby wreszcie przestano rozpowszechniać kłamstwa, a zaczęto mówić o wielu zaletach marihuany, haszyszu, THC i CBD, oraz ich rekreacyjnej czy medycznej konsumpcji i aby przede wszystkim zostały one zaakceptowane? Jedyne negatywne wyniki badań naukowych, jakie zostały opublikowane, to w najgorszym wypadku zwiększone ryzyko chorób zębów. Zdecydowanie ekstremalnie większą przewagą cieszą się badania udowadniające zalety konsumpcji marihuany.

Dodatkowo gazeta „Health Economics” opublikowała badania naukowe, które ujawniają nowy, przez wyznawców medycznej marihuany mało oczekiwany aspekt. Otóż w stanach USA, gdzie medyczna marihuana jest dozwolona, zbadano, czy liczba zwolnień chorobowych wśród pacjentów zmalała, czy też wzrosła. Jak się okazuje, różnica zwolnień chorobowych między stanami z legalną marihuaną leczniczą a stanami, w których nie jest ona dozwolona wynosi między 8 a 16 procent. Największą liczbą cieszą się tutaj stany z najluźniejszym prawem, pracobiorcy pełnoetatowi i mężczyźni w wieku średnim. Oczywiście największym profitem cieszą się w tym wypadku szefowie, którym zostają darowane koszta jakie się wiążą ze zwolnieniami chorobowymi ich pracobiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.