Archeolodzy odkryli konopie w chińskim grobie mającym 2500 lat

konopie-w-chinskim-grobie-4767

Po raz pierwszy, archeolodzy odkryli dobrze zachowane rośliny konopi indyjskich, które znajdowały się na zwłokach pochowanych około 2500 lat temu w północno-wschodnich Chinach. Archelolodzy twierdzą, że to znalezisko da nowy pogląd na temat starożytnych kultur Eurazji używających konopi do celów rytualnych i leczniczych.

W raporcie opublikowanym w czasopiśmie Economic Botany, archelolog Hongen Jiang i jego współpracownicy opisali odnalezienie 35-letniego mężczyzny z Kaukazu w chińskim Turpan Basin. Mężczyzna został pochowany na drewnianym łóżku.

konopie-w-chinskim-grobie-3215

Trzynaście roślin konopi, z czego każda miała prawie 90cm długości, zostało umieszczonych wzdłuż klatki piersiowej mężczyzny, z korzeniami skierowanymi w stronę miednicy i kwiatami przechodzącymi od brody po lewą stronę twarzy.

Na podstawie znaleziska, archeolodzy szacują, że pochówek nastąpił około 2400-2800 lat temu.

konopie-w-chinskim-grobie-2080

To odkycie przyczyniło się do powiększenia kolekcji dowodów archeologicznych, wskazujących na to, że konsumpcja konopi była “bardzo popularna” w Eurazii już tysiące lat temu, mówi Hongen Jiang.

“To pierwszy raz, kiedy archeolodzy odzyskali całe rośliny konopi”

konopie-w-chinskim-grobie-3676

Całkiem niedawno archelolodzy znaleźli małą skórzaną torebeczkę z marihuaną u jednej z kobiet na statku Wikingów z Oseberg. Kobieta, przy której znaleziono worek z konopiami przykuła sporą uwagę naukowców. Prawdopodobnie cierpiała na bóle spowodowane chorobą i przypuszcza się, że konopie, które zostały odkryte w worku były używane jako środek przeciwbólowy. Bierze się też pod uwagę, że były ona wykorzystywane w celach duchowych i były używane w rytuałach.

źródło: faktykonopne.pl

sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbank, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.