Bolivian Torch, czyli psychoaktywny kaktus San Pedro

kaktus-san-pedro-bolivian-torch-1
„Caktus De Los Cuatro Vientos” to specjalna pochodząca z Ameryki Południowej odmiana kaktusa. Jej specyficzna taksonomia jest bardzo kontrowersyjna. Mówi się, że jego psychoaktywna moc jest nadziemska.

Etnobotanik i antropolog Wade Davis nazwał go jako roślinę „tak potężną, że może ona zniszczyć świadomość, obrócić ciało w ducha i rozerwać niebo”.

Włoski historyk Mario Polia mówi, że kto znajdzie „Kaktusa Czterech Wiatrów” „jest wielkim szamanem albo ma się takim stać.”

Ten niezwykle rzadki kaktus charakteryzuje się czterema żebrami wzdłuż łodygi i zajmuje szczególne miejsce w starożytnych kulturach Peru, Ekwadoru i Boliwii.

Najwcześniejsze wzmianki o Kaktusie Czterech Wiatrów sięgają tysięcy lat. Pod koniec XX wieku, peruwiański archeolog Rosa Fung odkrył starożytne zabytki kulturowe w Las Aldas, ogromnym kompleksie archeologicznym około 300 km od Limy i sięga roku 2200 p.n.e. Według El Mundo Magico ich wykopaliska ujawniły szczątki słynnego kaktusa w postaci cygar.

Kaktus Czterech Wiatrów jest odmianą, której szczególna taksonomia jest bardzo kontrowersyjna.

Sposób rozróżniania pozornie podobnych gatunków kaktusów jest niezwykle skomplikowany i czasochłonny. Taksonomowie próbują sklasyfikować różne rodzaje Trichocereusów, rodzaju kaktusa czterech wiatrów, do czego jednak trzeba brac pod uwagę maksymalną wysokość, szerokość, liczbę żeber, liczbę kolców (jak również ich długość, obwód, kąt) i wielu innych aspektów.

El Mundo Magico twierdzi, że ten kaktus należy do rodzaju San Pedro. jest to odmiana kaktusa zawierająca różne alkaloidy, w tym meskaliny, które mają silne działanie psychoaktywne.

Jednak analizy chemiczne wykazują, że kaktus Bolivian Torch (Echinopsis Langeniformis) ma znacznie wyższą zawartość meskaliny niż San Pedro. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że prawdziwy „Cactus De Los Vientos Cuatros” jest w rzeczywistości gatunku Bolivian Torch.

Czterożebrowe egzemplarze tych dwóch gatunków są bardzo trudne dostępne, dlatego rdzenni uzdrowiciele w Peru, Ekwadorze i Boliwii najczęściej korzystają z kaktusów z maksymalnie siedmioma żebrami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.