Waporyzacja, Czyli Nowa Era Palenia

Waporyzacja zyskuje coraz więcej miłośników na całym świecie, a najwięcej jest ich w USA, a w Europie w takich krajach jak Wielka Brytania czy Holandia. Małymi krokami ten sposób palenia dociera również i do nas, jednak jak na razie nie ma zbyt dużo informacji na ten temat. Ten artykuł ma to zmienić.

Zapewne każdy spotkał się już z terminem waporyzacji. Jest to nic innego jak odparowywanie różnego rodzaju substancji w temperaturze około 180-220°C bez procesu spalania. Waporyzacja to zatem nie to samo co palenie, gdyż inhalujemy jedynie parę, jaka wydostała się z użytego materiału bez substancji smolistych i rakotwórczych, tlenku węgla oraz toksyn, jakie towarzyszą paleniu.

Jakie są korzyści waporyzacji?

Najważniejszą zaletą waporyzacji w porównaniu do zwykłego palenia jest niewątpliwie ograniczenie szkodliwych substancji aż o 99%. Jest to szczególną zaletą dla osób, które mają problemy zdrowotne, szczególnie z płucami, ponieważ nie obciążają one dodatkowo swojego organizmu. Można wręcz odczuć znaczną poprawę stanu zdrowia płuc.

Koszty

Chociaż to może się wydawać mało wiarygodne, to w porównaniu do palenia, korzystanie z waporyzatora ogranicza miesięczne koszty danego materiału nawet o 50%. Dzieje się tak, ponieważ waporyzajca jest po prostu wydajniejsza. Waporyzator „wyciąga” z wapowanego materiału o wiele więcej mocy, przez co zużywamy mniej materiału dla osiągnięcia tego samego efektu. Dzieje się tak, ponieważ przy waporyzacji nie dochodzi do pirolizy, czyli niszczenia substancji pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Ponadto używając waporyzatora dany materiał jest tylko wtedy wyparowywany, gdy go wciągamy. Przy zwykłym paleniu nasz materiał wypala się również w przerwach pomiędzy zaciąganiem

Odczuwalne działanie i smak

Każdy, kto użyje waporyzatora zdecydowanie poczuje różnicę do zwykłego palenia. Po pierwsze przy waporyzacji nie wciągamy z parą żadnych toksyn, co oczywiście pozytywnie wpływa na samopoczucie, które jest o wiele bardziej „czyste”. Po drugie, dzięki temu, że waporyzacja nie niszczy zawartych w materiale terpenów, poczujesz wreszcie prawdziwy smak tego, co spożywasz. Trzecia rzecz to brak dymu przy waporyzacji, dzięki czemu Twoja konsumpcja stanie się bardziej dyskretna a Twoje mieszkanie nie będzie przesiąknięte nieprzyjemnymi zapachami.

Wybór waporyzatora

Trudno jest wybrać dobry waporyzator, zwłaszcza, jeśli się na tym nie znamy, a rynek oferuje nam szeroką gamę tych urządzeń, które różnią się nie tylko funkcjami, ale i też ceną. Jeśli chodzi o waporyzator, to nie warto być oszczędnym, ponieważ najtańsze urządzenia często są zrobione też z najtańszych materiałów, których główną wadą jest podatność na wysokie temperatury. Najgorsze są te urządzenia, które mają w sobie zawartość rtęci i ołowiu, które, jak wiadomo są trujące. Oprócz tego jesteśmy narażeni na wdychanie opar roztopionego plastiku i podzespołów elektronicznych. Najlepiej więc najpierw jest zaczerpnąć opinii w internecie, nawet na zagranicznych stronach. W Polsce waporyzatory to nowość, w Ameryce natomiast istnieją już od jakiegoś czasu. Co do wyboru sklepu, to postaw na tai, który istnieje na rynku od dłuższego czasu, a najlepiej zakup waporyzator bezpośrednio u jego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.