nasiona marihuany na thc-thc.com, konopi, feminizowane, z autofloweringiem, plon xxl

Żegnaj dymie, witaj paro! Waporyzacja krok po kroku

Waporyzacja bije od kilku lat rekordy popularności na świecie, szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Powoli moda na waporyzację zaczyna docierać do Polski, jednak informacje na ten temat w polskim Internecie są często nierzetelne i chaotyczne. O co więc chodzi z tą waporyzacją?

Skoro czytasz ten tekst, to należysz zapewne do szerokiego grona palaczy. A skoro do tego grona należysz, to być może miałeś już okazję zetknąć się z pojęciem waporyzacji. Oznacza ono proces, w którym na skutek działania określonej temperatury (180-220°C), dochodzi do odparowania ulubionych substancji, nie dochodzi jednak do zapłonu suszu, czyli spalania. Umożliwia to więc wykonanie inhalacji oparem zawierającym to, co najlepsze i jednocześnie pozbawionym substancji smolistych, tlenku węgla oraz szeregu toksyn i substancji rakotwórczych wydzielających się podczas spalania.

Korzyści płynące z waporyzacji
Pierwszą i najważniejszą przewagą waporyzacji jest to, że pozwala ona ograniczyć ilość niepożądanych substancji o ponad 99% w porównaniu z tradycyjnym paleniem. W praktyce oznacza to, że konsumując susz poprzez jego waporyzację, czy to rekreacyjnie, czy w celach medycznych, nie obciążamy dodatkowo swojego układu oddechowego. Koniec więc z kaszlem palacza, odkrztuszaniem flegmy, świstami w płucach i innym tego typu „przyjemnościami”. Po przestawieniu się na waporyzację szybko i wyraźnie odczujemy poprawę funkcjonowania dróg oddechowych.

Kolejną sprawą są finanse
Każdy, kto zarabia w Polsce i jednocześnie regularnie pali, przyzna, że wydatki na zioła potrafią być dość bolesną częścią miesięcznego budżetu. Waporyzacja przy pomocy odpowiedniej jakości urządzenia pozwala w znacznym stopniu rozwiązać także ten problem: wydatki na zioła mogą spaść nawet o połowę! Jakim cudem? Odpowiedź jest prosta: dzięki temu, że waporyzacja jest o wiele bardziej wydajna od palenia. Używając tej samej ilości suszu możemy osiągnąć znacznie mocniejsze efekty niż w przypadku palenia, zaś do osiągnięcia takich samych efektów wystarczy znacznie mniejsza ilość ziół. Jest to możliwe dzięki temu, że w trakcie waporyzacji substancje nie ulegają pirolizie, czy rozpadowi pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Podczas palenia znaczna część pożądanych substancji jest po prostu marnowana. Podczas palenia susz marnuje się również wtedy, gdy wypala się samoczynnie w przerwach pomiędzy wdechami. W przypadku waporyzacji nie ma to miejsca, co dodatkowo zwiększa jej oszczędność. Przestawienie się na waporyzację umożliwia więc znaczne zmniejszenie ilości konsumowanych ziół, co szybko odczuje Twój portfel.

Kolejną przewagą waporyzacji nad paleniem są towarzyszące jej doznania
Stan, w jaki wprowadzi nas inhalacja pozbawionym toksyn oparem, jest znacznie przyjemniejszy od zwykłego „upalenia” – jest on o wiele bardziej „czysty” i mniej otumaniający. Dopiero, gdy skorzystasz z waporyzatora, poczujesz też prawdziwy smak swoich ziół. A ten potrafi być obłędny! Jest tak dzięki temu, że podczas waporyzacji przyswajamy odpowiedzialne za smak i aromat terpeny, które podczas palenia ulegają zniszczeniu. Eliminacja dymu oznacza też, że waporyzacja jest znacznie bardziej dyskretną formą konsumpcji. Zapach pary jest w zamkniętym pomieszczeniu wyczuwalny zaledwie przez kilka minut, a na świeżym powietrzu znika od razu. Koniec więc z zapachem dymu wnikającym w ubrania i meble, lub co gorsza dolatującym przez uchylone okno do wścibskich sąsiadów.

Zdrowie, ekonomia, doznania, dyskrecja – wszystko to brzmi pięknie, prawda? Co więc dzieli nas wszystkich od przestawienia się na waporyzację? Właściwie niewiele – wystarczy, odpowiedniej jakości bezpieczny waporyzator (ang. vaporizer), czyli urządzenie umożliwiające szybkie i wygodne odparowanie z suszu wszystkich substancji aktywnych.

Po pierwsze: bezpieczeństwo. Jakich waporyzatorów unikać?
Samodzielny wybór pierwszego vaporizera nie jest łatwym zadaniem, bowiem na rynku dostępnych jest setki urządzeń różniących się między sobą szeregiem cech i co ważniejsze – ceną. Problem w tym, że urządzenia z najniższej półki cenowej nie tylko nie dostarczą wspomnianych powyżej korzyści, ale również mogą być potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najtańsze urządzenia, takie jak chociażby popularne w Polsce vaporizery Titan-1 i Titan 2 Hebe, produkowane są z najtańszych dostępnych komponentów, niekoniecznie odpornych na działanie wysokich temperatur towarzyszących waporyzacji. W efekcie oprócz pary możemy wdychać także opary roztopionego plastiku, podzespołów elektronicznych, a nawet silnie trujących metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów! Zdecydowana większość polskich sklepów z vaporizerami niestety nie ma żadnych zahamowań przed sprzedawaniem takich urządzeń. W efekcie, w ich ofercie renomowane vaporizery wymieszane są z urządzeniami, z którymi nie chciałbyś mieć nic wspólnego. To z kolei, z punktu widzenia osoby kupującej pierwszy vaporizer, zmienia zakupy w loterię, w której stawką jest niestety Twoje zdrowie. Pomocne mogą być recenzje vaporizerów, najlepiej jednak wybrać sklep, w którym każdy waporyzator jest bezpieczny i sprawdzony.
Żegnaj dymie, witaj paro! Waporyzacja krok po kroku, kanabis.info
Zakupy bez przykrych niespodzianek
Sklepy, które z pewnością można polecić to: VapeFully.pl oraz Get-Vapo.com. To sklepy, które w swojej ofercie posiadają tylko bezpieczne dla zdrowia urządzenia. Na wszystkich pozostałych stronach sprzedawane są obok bezpiecznych vaporizerów również te najtańsze, często niebezpieczne dla zdrowia. To, jaki typ vaporizera wybierzesz (przenośny czy stacjonarny, ogrzewany konwekcyjnie czy kondukcyjnie), zależy już tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb i oczekiwań. W obu sklepach – VapeFully oraz Get-Vapo – obsługa klienta stoi na naprawdę wysokim poziomie, więc jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego dla Ciebie modelu, to najlepiej skontaktuj się ze sklepem. Możesz być pewien, że otrzymasz rzetelną i fachową poradę. Możesz także być pewien, że Twoja gwarancja będzie honorowana – oba sklepy są autoryzowanymi przedstawicielami sprzedawanych urządzeń.

Wszystkie korzyści płynące z waporyzacji są na wyciągnięcie ręki – dzieli Cię od nich jedynie zakup odpowiedniego urządzenia w autoryzowanym sklepie. Inwestycja w waporyzator, oprócz przyjemniejszych doznań, pozwoli Ci zadbać o zdrowie, zachować dyskrecję, a do tego zaoszczędzić naprawdę sporo na ziołach – na tyle dużo, że wydatek na sprzęt zwróci się szybko. A zdrowie i przyjemność zostaną!

źródło: vapomaniak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.