Przejdź do sklepu thc-thc.com

Cykl mentruacyjny a kannabis

Marihuana jest w tradycyjnej medycynie od dawna znana ze swojej bogatej gamie phytocannabinoidów, jak THC i CBD, jako remedium na zaburzenia płodności i reprodukcji. Dziś też i nauka zaczyna odkrywać, jak ważną rolę odgrywa system endokannabinoidowy dla mechanizmów biologicznych, które kontrolują te podstawowe procesy.

Cykl mentruacyjny a kannabis, kanabis.info

Przeprowadzono już mnóstwo badań naukowych na temat związku pomiędzy systemem endokannabinoidowym a cyklem miesiączkowym u kobiet. Kilkakrotnie przy tym udowodniono, że koncentracja jednego z endokannabinoidów, anandamidu, podczas cyklu menstruacyjnego bardzo się waha. Koncentracja anandamidu wydaje się być największa podczas jajeczkowania. Anandamid pochodzi z tej samej grupy co THC, więc można przypuszczać, że wysoki poziom THC niekoniecznie wpływa negatywnie na jajeczkowanie. Tak jednak nie jest. Badania z lat 70 udowadniają, że THC posiada silne właściwości hamujące jajeczkowanie.

Ponadto wiadomo, że kannabis od dawna zażywano przy występowaniu silnych bóli menstruacyjnych i to przez samą Królową Wiktorię. Także w dzisiejszych czasach wiele kobiet zdaje się na pomoc konopi przy łagodzeniu bólu. Najbardzej adekwatnym środkiem jest tu olej CBD.

W roku 1986 przeprowadzono badanie, które wykazały, że kannabis skraca cykl miesiączkowy. Porównano tutaj dwie grupy kobiet, którym podawano kannabis, a drugim placebo. Jednak wymagane są tutaj dalsze badania.

Kannabis może także zapobiec zagnieżdżeniu się zapłodnionego jajeczka w macicy. Podczas tego procesu poziom anandaminu w organizmie jest zwykle najniższy. Przy przeprowadzonych badanach zaobserwowano, że po zwiększeniu tego poziomu za pomocą kannabisu z reguły nie dochodziło do zagnieżdżenia się jajeczka. Można zatem powiedzieć, że konsumpja THC doprowadza do takiego samego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.