Czy Rzeczywiście Potrzebujemy Więcej Badań Nad Marihuaną?

Działacze z NORML zgromadzili się w George Washington University. Prowadzili oni tam rozmowy z urzędnikami federalnymi dotyczące tematyki reformy prawa związanego z marihuaną. Pierwszym prelegentem był zastępca dyrektora NORML. Posiada on ogromną wiedzę na temat medycznej marihuany.

badania-marihuana-6954

Jest on zbulwersowany, że w 2016 roku ludzie nadal trafiają do więzień za posiadanie marihuany. Sama Hillary Clinton twierdzi, że nie ma wystarczającej ilości badań nad marihuaną aby podejmować świadome decyzje na temat jej wykorzystania zarówno medycznego jak i rekreacyjnego. Jednak, jak podkreśla Paul Armentano, “Poszukując słowa kluczowego “marihuana” w internecie, można znaleźć ponad 23,450 fachowych artykułów w literaturze naukowej.”

Warto dodać, że leki, które zostały zatwierdzone przez FDA mają znacznie mniej badań. Przykładowo dla leku Tylenol znajdziemy 19,554 artykułów, Ibuprofen – 11,837 badań, Retalina – 7834 badań, Hydrokodon – 863 badania, Adderall – 188 badań.

Kolejnym argumentem jest norma dawki śmiertelnej LD50, czyli takiej dawki. przy której połowa zwierząt laboratoryjnych umiera z powodu przedawkowania narkotyków. Podczas gdy dla marihuany dawka ta wynosi 1:20 000, to dla alkoholu dawka śmiertelna wynosi 1:10.

Następny punkt to prawdopodobieństwo uzależnienia się od leku. Akceptowana stopa uzależnienia to około 9%, czyli, że na 11 osób jedna może się uzależnić w pewnym momencie stosowania substancji.W porównaniu do innych narkotyków, takich jak alkohol (15% odsetek uzależnienia) czy nikotyna (30% uzależnienia), uzależnienie od marihuany nie doprowadzi jej użytkownika do śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.