Hawaje: pierwsze dwa sklepy z medyczną marihuaną na wyspie

Jak się okazuje dwa pierwsze sklepy z medyczną marihuaną na Hawajach odnoszą całkowity sukces. Tylko w pierwszym miesiącu udało im się sprzedać marihuanę o wartości 426.000 dolarów. Medyczna marihuana na Hawajach jest w prawdzie legalna już od 2000 roku jednak do tej pory nie istniały żadne sklepy bądź apteki, w których można by było ją nabyć. Ludzie pomagali sobie więc w ten sposób, że sami hodowali marihuanę w domach.

Niedawno jednak wreszcie przyznano licencje dla aptek, które chcą sprzedawać medyczną marihuanę i w tamtym miesiącu wystartowały one sprzedaż. Maui Grown Therapies oraz Oahu’s Aloha Green Apothecary. Również Woody Harrelson starał się o licencję, jednak jej nie otrzymał.

Teraz opublikowano liczby z pierwszego miesiąca legalnej sprzedaży medycznej marihuany. Obydwu sklepom przez jeden miesiąc udało się wygenerować obrót w wysokości 426.000 dolarów. Suma ta rozkłada się na 7.845 pacjentów (przy łącznie 18.600 zarejestrowanych), którzy średnio wydali po 54,33 dolary i średnio zakupili po 3,3 grama marihuany bądź innego produktu cannabisowego.

Średnia cena 16,45 dolarów za jeden gram cannabisu jest bardzo wysoka, jednak w przyszłości będzie ona na pewno spadać wraz z powstającymi nowymi aptekami. Tymczasem istniejące już apteki mogą odwiedzać jedynie pacjenci pochodzący z Hawajów, jednak niedługo ma to zostać rozszerzone na wszystkich mieszkańców Ameryki.

Jeśli chodzi o płatność to Hawaje chcą być szczególnie progresywne i umożliwić aptekom system bezgotówkowy – dotychczas nie było to możliwe w żadnym stanie ze względu na panujące prawo przeciwko praniu brudnych pieniędzy pochodzących ze sprzedaży narkotyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.