nasiona marihuany automatic, sklep

Im starszy, tym durniejszy…

Cannabis w USA jest wśród starszych ludzi całkowicie na topie. Public College of Health Uniwersytetu w Iowa opublikował w „Gerontologist”, gazecie naukowców, kilka danych na temat wzrostu konsumpcji marihuany u społeczności 50+.

Liczba osób powyżej 50 roku życia, które w ostatnich 12 miesiącach konsumowały cannabis, wynosiła w 2000 roku jeszcze tylko 1%. W 2012 roku liczba ta wynosiła już 3,9%. Pokazuje to, że rozwój liczby osób palących marihuanę jest w tej grupie większy, niż u młodych ludzi.

Naukowcy byli zaskoczeni tymi liczbami, gdyż prognozowano maksymalny wzrost o 3%. Taki rozwój sprowadza się i tłumaczy tym, że osoby, które obecnie mają ponad 50 lat, swoje dzieciństwo spędzili w czasach, w których mieli okazję zapoznać się z kulturą konopną, a w wieku 18-19 lat mieli okazję spróbować marihuany.

Kolejne badanie miało miejsce w 2016 roku przez „American Journal of Preventive Medicine“ i pokazuje, że 5% wszystkich osób po 50 roku życia ma do czynienia z cannabisem. Większość konsumuje co najwyżej co 10 dni, a co 4 osoba mniej niż 5 razy na rok. Najlepsze jest to, że 90% badanych nie cierpi na żadne psychiczne lub fizyczne zaburzenia i przez palenie czuja się o wiele zdrowsi.

Badacze prognozują, że ten trend będzie się dalej rozwijał, a kolejne badania będą poszerzone i będą zawierały również pytania o powody konsumpcji marihuany u tej grupy ludzi i w jakim stopniu ma to związek z medycznym użyciem cannabisu.

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd
sklep z nasionami marihuany, konopi, thc


Ta witryna kanabis.info wykorzystuje pliki cookies.