Sposoby konsumpcji marihuany – joint

Istnieją różne rodzaje konsumpcji marihuany. Najczęstszą i najbardziej powszechną formą jest jej palenie, czyli jonit.

Jonita można kręcić na wiele różnych sposobów (jak widać na obrazku, są to jednak tylko niektóre przykłady). Potrzebujemy do tego nie tylko samej wysuszonej marihuany, ale też cieniutkich bibułek o stożkowej formie.

Mieszanka do palenia najczęściej składa się z kwiatów cannabisu albo haszyszu i tytoniu. Po skręceniu jointa odpalamy go jak papieros i inhalujemy jego dym.

Zaletą palenia jointa jest najszybsza i najbardziej efektywna forma konsumpcji. Ze względu na swoją poręczność, jointa możemy skręcić i zapalić w każdym możliwym miejscu.

Wadą jointów jest to, że aby dobrze się paliły musimy użyć dodatkowego materiału, czyli najczęściej tytoniu, przez co ilość wdychanych substancji wzrasta do ponad 4500.

Badania w Wielkiej Brytanii (podobno) wykazały, że wdychany dym jointa jest tak szkodliwy jak 7 zwykłych papierosów. W związku z tym, że w joincie nie mamy żadnego filtra, powinniśmy go palić na świeżym powietrzu (to tak w ramach zdrowotności).

W Head- i Ethnoshopach można kupić zamienniki dla tytoniu, czyli mieszanki z ziół, takie jak Damiana, Knaster, czy inne. My polecamy Damianę, która świetnie pasuje do smaku cannabisu.

Wielu konsumentów nie wie, że tytoń osłabia działanie THC. Już z tego powodu powinniśmy sięgnąć po inną mieszankę.
Istnieje dodatkowo mit, że palenie jointów, czy ogólnie marihuana uzależnia. Jest to, jak napisaliśmy, tylko mit. W badaniach dowiedziono, że to zawarty w joincie tytoń powoduje uzależnienie, a nie cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

9 komentarzy “Sposoby konsumpcji marihuany – joint”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.