thc-thc com, sklep

Jak będą wyglądały pralki w przyszłości?

Jak będą wyglądały pralki w przyszłości?

Pralka to takie urządzenie, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Pozwala nam zaoszczędzić trochę naszych sił oraz czasu. Wystarczy tylko zebrać brudne pranie, wrzucić je do pralki, włączyć odpowiedni program i dalej możemy kontynuować czytanie książki.

Ale czy zastanawialiście się może, jak będą wyglądać pralki za 20, 30 lat? Jak na razie są to tylko projekty, ale być może już niedługo, urządzenia będą w stanie od początku do końca same przygotować pranie, a nawet wysuszyć oraz włożyć je do szafy.

The Orbit

Pierwszą taką pralką jest urządzenie The Orbit. Do zbudowanej z podwójnej warstwy specjalnego szkła kuli, którą umieszcza się w pierścieniu, wrzucamy brudne rzeczy. Pranie „lewituje” wewnątrz zasilanego bateriami pierścienia i pod wysokim ciśnieniem są czyszczone suchym lodem, a następnie suszone.

Okazuje się, że ta pralka ma wiele zalet. Jak informuje producent, przede wszystkim jest ekologiczna i nie zużywa wody. Poza tym czyste ubrania będzie można założyć już po kilku minutach. I co najważniesze nie będzie hałasować. Odpowiedzialny ma być za to bęben, który unosi się w powietrzu i tym samym nie będzie dochodziło do tarcia różnych elementów. Nie trudno jest również odmówić jej uroku, pralka jest minimalistyczna i nie zajmuje dużo miejsca.

Pralka Ovo

Inteligenta pralka Ovo przede wszystkim zachwyca swoim wyglądem. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz, na którym pojawiają się informacje o postępach pracy. I tak, kiedy jest w trybie gotowości – pojawia się zegar, natomiast kiedy jest w trybie pracy – wyświetla szczegółowe dane o procesie prania. Poza tym w każdej chwili możemy zmienić kolor naszej pralki, ponieważ bez problemu może zdjąć obudowę.

Pralka Hula

Ten nietypowy projekt został zgłoszony na konkurs Electrolux Desgin Lab przez azjatyckiego projektanta Sang-soon Lee. Co ciekawe, urządzenie do swojej pracy nie potrzebuje energii elektrycznej, a jedynie siły mięśni – dokładnie bioder. Uznał, że czynność prania będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Jak działa? Do środkowego tunelu wlewamy płyn, wkładamy ubrania i kręcimy, dzięki temu osoba korzystająca z tego rozwiązania nie tylko będzie mogła zadbać o swoją sylwetkę, ale również upierze swoje rzeczy.

Re-Cycle Laundry Center

Projektanci Fernard Villanueva oraz Arturo Arino postanowili stworzyć pralkę, która posiada aż trzy bębny. Niestety okazuje się, że w tym projekcie nie będziemy mogli wykonać trzech prań jednocześnie. Jedynie podczas prania można wysuszyć ubrania, ponieważ suszarka działa niezależnie.

Urządzenie zostało zaprojektowane na wzór symbolu recyklingu. Trzy tuby to suszarka, pralka oraz zbiornik na wodę. Podczas obrotów (wg. wskazówek zegara), woda przelewa się do zbiornika z praniem, a następnie z powrotem przez filtr do zbiornika na wodę. Dzięki temu woda ponownie jest wykorzystywana przy kolejnym praniu.

Maglev

To futurystyczne urządzenie zostało stworzone przez projektanta Jakuba Lekes w celu poprawy efektywności procesu prania przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia wody i detergentów. Niewielka, energooszczędna konstrukcja wyróżnia się krystaliczną kulką, która pozwala obracać się we wszystkich kierunkach, pozostając cały czas w jednym miejscu.

Tiny – pralka na ścianie

Gdy przestrzeń w twoim mieszkaniu jest na wagę złota, to najlepszym rozwiązaniem może się okazać pralka, którą można powiesić na ścianie. Po włożeniu brudnej odzieży do urządzenia, na przedniej części maszyny będzie wyświetlał się czas danego cyklu prania. Dodatkowo urządzenie jest w stanie zapewnić wyjątkowe oświetlenie otoczenia.

źródło: rtvagd.wp.pl

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.