Kannabis i zespół metaboliczny

Nowe badania, opublikowane w czasopiśmie Psychological Medicine, sugerują, że marihuana może chronić przed zespołem metabolicznym, chorobą, która nadal jest związana ze zwiększonym ryzykiem choroby serca, cukrzycy i innymi problemami zdrowotnymi.

zespol-metaboliczny-kannabis-1 Warto zauważyć, że zaobserwowano pozytywny wpływ konopi w profilaktyce zespołu metabolicznego wśród tych osób, które często używają marihuany, podczas gdy jest on mniejszy u osób nie konsumujących.

Autorzy badań wyjaśniają: THC zostaje gromadzone w komórkach tkanki tłuszczowej w organizmie, tak, że może być stopniowo uwalniane przez okres od kilku dni do tygodni. W ten sposób kannabis pozostaje przez dłuższy czas w organizmie i rozwija swoje terapeutyczne działanie.

Jednak, jak zawsze, potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć złożoną rolę marihuany w profilaktyce zespołu metabolicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.