Luksemburg legalizuje medyczną

Luksemburg to kolejny kraj, który kroczy w dobrym kierunku. Niedługo zostanie tam zalegalizowana medyczna marihuana. Odpowiedni projekt ustawy został w ubiegłym tygodniu jednogłośnie przyjęty przez parlament.

Regulacja zezwala każdemu lekarzowi, niezależnie od specjalizacji, na wypisywanie recept na medyczną marihuanę. Jedynym warunkiem jest to, aby lekarze wcześniej wzięli udział w specjalnym doszkoleniu.

Pąki marihuany nie będą jednak jeszcze dostępne i pacjenci będą musieli póki co zaspokoić się kropelkami, olejami oraz kapsułkami z zawartością cannabinoidów. Import medycznej marihuany z Kanady jest jednak już zaplanowany.

Wiadomość ta pojawiła się dokładnie w momencie wybuchu chaosu na Luksemburskiej Giełdzie Akcyjnej na temat zakazu handlu akcjami cannabisowymi. Według zapowiedzi Clearstream Holding Luxemburg ten zakaz jednak nie będzie dotyczył firm, których głównym zajęciem jest medyczna marihuana.

Zaktualizowana lista wszystkich zakazanych w przyszłości papierów wartościowych ukaże się w najbliższym tygodniu. Nazwy kanadyjskich przedsiębiorstw i producentów medycznej marihuany jak Canopy Growth na szczęście się na niej nie znajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Luksemburg legalizuje medyczną”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.