Niemiecka Rzecznik ds. Narkotyków Ludwig Obawia się w Berlinie Turystyki Związanej z Marihuaną

Nadzieje milionów niemieckich przyjaciół marihuany są na barkach nowej rzeczniczki ds. narkotyków Danieli Ludwig (CSU). Ale także obawy, ponieważ uraz, jaki pozostał po jej poprzedniczce Marlene Mortler nadal jest głęboki.

Pierwsze wypowiedzi Ludwig po objęciu urzędu latem tego roku miały być interpretowane przez optymistycznych zwolenników legalizacji jako zmiana paradygmatu, ale w jej wypowiedziach nie było nic, co mogłoby naprawdę było wymowne w tym temacie.

Teraz posłanka ponownie rozmawia z Funke Media Group na temat konopi indyjskich, a dokładniej na temat tzw. tolerowanej, minimalnej ilości. Jak miłośników marihuany wie, każdy kraj jest inny i ma swoje własne limity marihuany. W Niemczech różni się nawet ilość dozwolonej marihuany od landu do landu.

Podczas gdy w Bawarii wszystko do sześciu gramów jest uważane za niewielką ilość, w Berlinie jest to 15 gramów. Według Danieli Ludwig, jest to duży problem, z którym należy się zmierzyć, ponieważ w przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo, że Berlin zostanie opanowany przez turystów marihuanowych.

Który miłośnik marihuany nie wybiera się do stolicy Niemiec przede wszystkim po to, aby cieszyć się ziołem od ulicznych dilerów? Ale przecież nie można wymagać od rzeczniczki ds. narkotyków tego, że będzie posiadała wiedzę o tym, że ta nieodparta mieszanka drobno posiekanych liści i łodyg konopi indyjskich jest zmieszana z bakteriami z kału i sprayu Haze i ma tyle samo wspólnego z dobrą marihuaną, co aluminium ze złotem.

Pozostaje jednak przede wszystkim pytanie o konsekwencje: czy wartości graniczne należy teraz podnieść w skali kraju do poziomu berlińskiego, czy też obniżyć do poziomu bawarskiego? Oto jest pytanie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.