Portugalia: 15 Lat Po Dekryminalizacji Marihuany i Narkotyków

Zawsze, gdy pojawia się dyskusja na temat legalizacji marihuany lub jej dekryminalizacji, pierwszymi osobami, które się wypowiadają  na ten temat są jej przeciwnicy. Uważają oni, że legalizacja spowoduje upadek społeczeństwa, a kraj zostanie nieodwracalnie zniszczony. Istnieją jednak przykłady krajów, które pokazują dokładnie odwrotność tych twierdzeń.

Portugal Flag on cannabis background. Drug policy. Legalization of marijuana

Mowa tutaj o Portugalii. W 2001 roku kraj ten postanowił na swój sposób podjąć walkę z narkotykami i radykalnie zmienić swoje stanowisko w tej sprawie. Zamiast starać się wyeliminować problem narkomanii poprzez wysokie kary, Portugalia zdecydowała się na program “redukcji szkód”, starając się zminimalizować negatywne skutki dla społeczeństwa”.

Portugalia postawiła wszystko na jedną kartę i w pełni zdekryminalizowała używanie narkotyków. Okazuje się, że dzisiaj, 15 lat później spożywanie narkotyków wśród młodzieży i dorosłych spadło, tak samo jak liczba przypadków zarażenia wirusem HIV oraz liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków.

“Wiem, że przez niektórych nie jest to łatwe do zaakceptowania. Ale oni nie zarażają się AIDS przez brudne igły, ponieważ rozdajemy im nowe za darmo. Nie są bici przez gangi lub osadzani w więzieniu. Nie ma korupcji w policji, bo nie mają się na czym wzbogacać. Jest to program, który redukuje szkody. Ja nie widzę lepszego podejścia.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

10 komentarzy “Portugalia: 15 Lat Po Dekryminalizacji Marihuany i Narkotyków”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.