Przygotowanie growroomu do uprawy konopi

W tym artykule opiszemy w 10 krokach odpowiednie przygotowanie idealnego growroomu do uprawy konopi indyjskich w domu. Jest to bardzo ważna, a nawet najważniejsza część hodowli marihuany, gdyż odpowiednio przygotowane środowisko roślin zapewni nam ich optymalny wzrost.

KROK 1
To wybór odpowiedniego pomieszczenia. Powinno ono być takie, do którego rzadko bądź w ogóle nie wchodzą obcy ludzie, jak np. nieużywany kąt w piwnicy czy nieużywany pokój. Upewnij się, że wybrane miejsce ma odpowiednią wielkość. Żarówka o wartości 1000W zapewni wystarczające oświetlenie w pomieszczeniu o wymiarach 1,8m x 1,8m. Sufit powinien nie być niższy niż 1,5m, ponieważ doniczki mają najczęściej wysokość 30cm, a lampa powinna wisieć w odległości 30cm od sufitu. Tym sposobem dla roślin pozostają 90cm.

KROK 2
Należy całkowicie oczyścić pomieszczenie z przedmiotów, które nie mają nic wspólnego z ogrodnictwem. W starych meblach czy zasłonach mogą ukrywać się grzyby i pleśń, które mogą zaatakować rośliny. Należy też się upewnić, że zapalone światło nie jest widoczne z zewnątrz, co wzbudzałoby podejrzenia. Warto jest też odizolować ściany, aby nie przepuszczały podejrzanego ciepła.

KROK 3
Ściany, sufit i podłoga powinny być pomalowane na kolor, który dobrze reflektuje światło. Biały, matowy lakier będzie więc najlepszy, a to pozwala na dostarczanie wystarczającej ilości energii świetlnej dla roślin. Zainwestowanie w taką farbę pozwala na wzrost o 10-20% efektywności lampy.

KROK 4
Należy też odpowiednio zainstalować wentylatory, aby zapewnić kontynuującą cyrkulację powietrza i wystarczający dostęp do świeżego powietrza (patrz obrazek). W pomieszczeniach 3x3m musi istniej przynajmniej jeden otwór na zapewnienie świeżego powietrza. Wentylator obrotowy zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, aby na każdym poziomie była taka sama temperatura.

KROK 5
Im większe pomieszczenie i uprawa, tym większe zapotrzebowanie wody. Obszar 3x3m wymaga ok. 200 litrów wody na tydzień. Najprościej będzie więc podłączyć szlauch do kranu i w ten sposób podlewać rośliny.

KROK 6
Idealne do uprawy podłoże to beton albo gładka powierzchnia, którą łatwo zamieść czy umyć. Idealny byłby odpływ w podłodze. Jeśli nie chcemy zniszczyć podłogi to można użyć podstawkę pod każdą doniczką.

KROK 7
Do każdej lampy należy przymocować do sufitu taki hak, który udźwignie minimum 15kg. Do tego przydatny będzie regulowany łańcuch, aby w każdym stadium wzrostu rośliny można było dopasować odpowiednią odległość między lampą a rośliną.

KROK 8
Do uprawy potrzebujemy też odpowiedniego sprzętu, który zawsze będziemy mieli pod ręką i który ułatwi nam hodowlę marihuany i jej kontrolę. Przydatny będzie higrometr, który pokaże nam jeszcze przed wstawieniem roślin, czy w pomieszczeniu panuje odpowiednia wilgotność powietrza.

KROK 9
To instalacja oświetlenia. Lampa powinna wisieć minimum 30cm nad rośliną. Przy 1000W i 600W odpowiednia odległość to 60-90cm. Przy 400W – 45 do 60cm i przy słabszych 15-30cm.

KROK 10
To wprowadzenie roślin do pomieszczenia i codzienna kontrola odległości między lampą a sadzonką, pilnowanie fotoperiody, a także wilgotności i temperatury powietrza oraz nawadniania. Aby dobrze podlewać rośliny zważ doniczkę zaraz po zasianiu nasionek. Przy podlewaniu musi ona ważyć tyle samo co na początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.