nasiona marihuany na thc-thc.com, konopi, feminizowane, z autofloweringiem, plon xxl

Przygotowanie growroomu do uprawy konopi

W tym artykule opiszemy w 10 krokach odpowiednie przygotowanie idealnego growroomu do uprawy konopi indyjskich w domu. Jest to bardzo ważna, a nawet najważniejsza część hodowli marihuany, gdyż odpowiednio przygotowane środowisko roślin zapewni nam ich optymalny wzrost.

Przygotowanie growroomu do uprawy konopi, kanabis.info

KROK 1
To wybór odpowiedniego pomieszczenia. Powinno ono być takie, do którego rzadko bądź w ogóle nie wchodzą obcy ludzie, jak np. nieużywany kąt w piwnicy czy nieużywany pokój. Upewnij się, że wybrane miejsce ma odpowiednią wielkość. Żarówka o wartości 1000W zapewni wystarczające oświetlenie w pomieszczeniu o wymiarach 1,8m x 1,8m. Sufit powinien nie być niższy niż 1,5m, ponieważ doniczki mają najczęściej wysokość 30cm, a lampa powinna wisieć w odległości 30cm od sufitu. Tym sposobem dla roślin pozostają 90cm.

KROK 2
Należy całkowicie oczyścić pomieszczenie z przedmiotów, które nie mają nic wspólnego z ogrodnictwem. W starych meblach czy zasłonach mogą ukrywać się grzyby i pleśń, które mogą zaatakować rośliny. Należy też się upewnić, że zapalone światło nie jest widoczne z zewnątrz, co wzbudzałoby podejrzenia. Warto jest też odizolować ściany, aby nie przepuszczały podejrzanego ciepła.

KROK 3
Ściany, sufit i podłoga powinny być pomalowane na kolor, który dobrze reflektuje światło. Biały, matowy lakier będzie więc najlepszy, a to pozwala na dostarczanie wystarczającej ilości energii świetlnej dla roślin. Zainwestowanie w taką farbę pozwala na wzrost o 10-20% efektywności lampy.

KROK 4
Należy też odpowiednio zainstalować wentylatory, aby zapewnić kontynuującą cyrkulację powietrza i wystarczający dostęp do świeżego powietrza (patrz obrazek). W pomieszczeniach 3x3m musi istniej przynajmniej jeden otwór na zapewnienie świeżego powietrza. Wentylator obrotowy zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, aby na każdym poziomie była taka sama temperatura.

KROK 5
Im większe pomieszczenie i uprawa, tym większe zapotrzebowanie wody. Obszar 3x3m wymaga ok. 200 litrów wody na tydzień. Najprościej będzie więc podłączyć szlauch do kranu i w ten sposób podlewać rośliny.

KROK 6
Idealne do uprawy podłoże to beton albo gładka powierzchnia, którą łatwo zamieść czy umyć. Idealny byłby odpływ w podłodze. Jeśli nie chcemy zniszczyć podłogi to można użyć podstawkę pod każdą doniczką.

KROK 7
Do każdej lampy należy przymocować do sufitu taki hak, który udźwignie minimum 15kg. Do tego przydatny będzie regulowany łańcuch, aby w każdym stadium wzrostu rośliny można było dopasować odpowiednią odległość między lampą a rośliną.

KROK 8
Do uprawy potrzebujemy też odpowiedniego sprzętu, który zawsze będziemy mieli pod ręką i który ułatwi nam hodowlę marihuany i jej kontrolę. Przydatny będzie higrometr, który pokaże nam jeszcze przed wstawieniem roślin, czy w pomieszczeniu panuje odpowiednia wilgotność powietrza.

KROK 9
To instalacja oświetlenia. Lampa powinna wisieć minimum 30cm nad rośliną. Przy 1000W i 600W odpowiednia odległość to 60-90cm. Przy 400W – 45 do 60cm i przy słabszych 15-30cm.

KROK 10
To wprowadzenie roślin do pomieszczenia i codzienna kontrola odległości między lampą a sadzonką, pilnowanie fotoperiody, a także wilgotności i temperatury powietrza oraz nawadniania. Aby dobrze podlewać rośliny zważ doniczkę zaraz po zasianiu nasionek. Przy podlewaniu musi ona ważyć tyle samo co na początku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.