Dlaczego nie powinniśmy czyścić uszów patyczkami

Istnieje do tego wiele powodów…

W każdej łazience znajdziemy patyczki do uszów i wiele ludzi codziennie czyści sobie nimi swoje organy słuchu, gdyż wmawiamy sobie, że nasze uszy muszą być czyste i bez żółtej woskowiny.

Jednak eksperci odradzają tej procedury, a także słynnego stawiania knotów. Oto powody:

– Z perspektywy higieny jest to bezsensowne, aby usuwać woskowinę z naszych uszów, ponieważ to właśnie ona dba o to, aby nasze uszy były czyste. Woskowina jest produkowana w naszych uszach i samoistnie wypychana na zewnątrz, przy czym wyłapuje ona kurz i bakterie, czy złuszczony naskórek. Do wyczyszczenia uszu wystarczy więc, jeśli ręcznikiem po kąpieli zbierzemy widoczną na zewnątrz woskowinę.

– Cieszymy się z naszych polowań, jeśli wyciągniemy z ucha obklejony wacik. Jednak nie wiemy o tym, że jest to jedynie mała część woskowiny, a jeszcze więcej wepchaliśmy jeszcze głębiej w nasze ucho.

– Czyszczenie uszów patyczkami może prowadzić do wysuszenia i spowodować jeszcze większą produkcję woskowiny. Istnieje ryzyko, że powstanie czop przez co nie będziemy słyszeć i odwiedzić lekarza, aby go usunął.

– Patyczkiem można też uszkodzić sobie bębenek.

Najlepszą metodą jest odwiedzenie lekarza i oddanie swoich uszów w jego ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.