Ranking Spożycia Alkoholu. Europejczycy Piją Najwięcej?

Jak się okazuje, najwięcej alkoholu spożywa się w Luksemburgu. Są to dane na tle nie tylko Europy, ale całego świata. Europa prowadzi także w kolejnych rankingach. Jesteśmy pierwsi jeśli chodzi o światową produkcję piwa oraz wina. Jak mówią dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju kraje europejskie zajmują pierwsze piętnaście miejsc na liście krajów o największym spożyciu alkoholu na świecie.

Badania zostały przeprowadzone w 2006 roku i ich głównym celem było przeanalizowanie poziomu spożycia czystego alkoholu (w litrach) na jedną osobę w ciągu roku. Badania obejmują takie alkohole jak piwo, wino oraz wódki wszelkiego rodzaju. Na pierwszym miejscu w światowym rankingu znajduje się Luksemburg, gdzie średnie spożycie alkoholu wynosi 15,5 litra na osobę, zaraz potem Francja ex aequo z Irlandią – 14,2 litra; 3 miesjce Węgry – 12 litrów oraz Czechy – 1,8 litra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Ranking Spożycia Alkoholu. Europejczycy Piją Najwięcej?”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.