Spożywanie Marihuany w Ciąży Szkodzi Rozwojowi Dziecka

Skutki Spożywania Marihuany w Ciąży

Marihuana jest jednym z najczęściej używanych przez kobiety w ciąży narkotyków rekreacyjnych. Jaki to ma wpływ na rozwój płodu i później, w dzieciństwie, jest słabo zbadane. Badacze z Icahn School of Medicine at Mount Sinai oraz CUNY Queens College zbadali, w jakim stopniu kannabinoidy wpływają na łożysko i rozwój psychiczny dziecka. Wśród laików używanie konopi indyjskich jest uważane za nieszkodliwe, ale jak słuszne jest to założenie?

Spożywanie Marihuany w Ciąży Szkodzi Rozwojowi Dziecka, kanabis.info

Wielu laików uważa haszysz za niegroźny. Amerykański zespół naukowców odkrył związek pomiędzy używaniem konopi indyjskich przez przyszłe matki a późniejszymi zaburzeniami psychicznymi u dzieci, w tym zwiększonym lękiem i podatnością na stres.

Według badań, zespół naukowców z USA odkrył związek między używaniem konopi indyjskich a późniejszym rozwojem dziecka. U potomstwa następstwami spożywania marihuany przez kobiety w ciąży mogą być zaburzenia psychiczne, zwłaszcza z powodu zwiększonego lęku i podatności na stres. W ramach długoterminowego badania zespół rekrutował 322 matki z dziećmi, które w 2009 roku wzięły udział w badaniu dotyczącym stresu w ciąży i dostarczyły próbki łożyska. 71 kobiet stwierdziło, że w czasie ciąży zażywały konopie indyjskie.

Próbki Włosów, EKG, Testy Behawioralne i Badanie Łożyska

Dzieci w wieku od trzech do sześciu lat przebadano pod kątem psychicznym i fizjologicznym. Badacze szukali hormonów stresu w próbkach włosów dzieci, wykonywali badania EKG i testy behawioralne (BASC-2). W 96 próbkach łożyskowych przeanalizowano również stopień, w jakim marihuana zmieniała aktywność genów w łożysku.

Zwiększona Podatność Na Stres, Niepokój, Agresywność i Nadpobudliwość

Wynik badania był następujący: dzieci kobiet, które w ciąży spożywały marihuanę, były znacznie bardziej niespokojne, agresywne i nadpobudliwe. Pobrane i zbadano również ich próbki włosów, w których naukowcy znaleźli znacznie podwyższony poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Ponadto w badaniach zaobserwowano nieprawidłowości dotyczące zmienności częstotliwości akcji serca (HRV). Wskazuje to na zwiększoną podatność na stres i zaburzenia lękowe. Ponadto zmniejszenie napięcia błędnego w późniejszym okresie życia może zwiększać ryzyko chorób serca.

Ponadto, substancje czynne konopi wydają się zmieniać aktywność wielu genów, które regulują funkcje odpornościowe łożyska. Dotyczyło to wszystkich z 480 przebadanych genów. Badacze podejrzewają w tym również przyczynę późniejszych zaburzeń psychicznych u dziecka.

Cannabis Zostawia Piętno Na Nienarodzonych Na Całe Życie

Coraz więcej badań na dzieciach, które już w łonie matki miały kontakt z konopiami indyjskimi dowodzi, że ten bagatelizowany w mediach rekreacyjny narkotyk ma trwały wpływ na rozwój mózgu. Oprócz podatności na stres, lęku, agresywności, nadpobudliwości, zmian w częstości akcji serca, autyzm znajduje się na liście możliwych konsekwencji nadużywania marihuany w ciąży. Krótko mówiąc, to, co relaksuje dorosłych, stresuje dzieci na całe życie. Dlatego kobiety w ciąży, karmiące piersią i pragnące mieć dzieci, w trosce o swoje potomstwo powinny unikać marihuany i wszystkich innych używek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.