Spożywanie Marihuany w Ciąży Szkodzi Rozwojowi Dziecka

Skutki Spożywania Marihuany w Ciąży

Marihuana jest jednym z najczęściej używanych przez kobiety w ciąży narkotyków rekreacyjnych. Jaki to ma wpływ na rozwój płodu i później, w dzieciństwie, jest słabo zbadane. Badacze z Icahn School of Medicine at Mount Sinai oraz CUNY Queens College zbadali, w jakim stopniu kannabinoidy wpływają na łożysko i rozwój psychiczny dziecka. Wśród laików używanie konopi indyjskich jest uważane za nieszkodliwe, ale jak słuszne jest to założenie?

Wielu laików uważa haszysz za niegroźny. Amerykański zespół naukowców odkrył związek pomiędzy używaniem konopi indyjskich przez przyszłe matki a późniejszymi zaburzeniami psychicznymi u dzieci, w tym zwiększonym lękiem i podatnością na stres.

Według badań, zespół naukowców z USA odkrył związek między używaniem konopi indyjskich a późniejszym rozwojem dziecka. U potomstwa następstwami spożywania marihuany przez kobiety w ciąży mogą być zaburzenia psychiczne, zwłaszcza z powodu zwiększonego lęku i podatności na stres. W ramach długoterminowego badania zespół rekrutował 322 matki z dziećmi, które w 2009 roku wzięły udział w badaniu dotyczącym stresu w ciąży i dostarczyły próbki łożyska. 71 kobiet stwierdziło, że w czasie ciąży zażywały konopie indyjskie.

Próbki Włosów, EKG, Testy Behawioralne i Badanie Łożyska

Dzieci w wieku od trzech do sześciu lat przebadano pod kątem psychicznym i fizjologicznym. Badacze szukali hormonów stresu w próbkach włosów dzieci, wykonywali badania EKG i testy behawioralne (BASC-2). W 96 próbkach łożyskowych przeanalizowano również stopień, w jakim marihuana zmieniała aktywność genów w łożysku.

Zwiększona Podatność Na Stres, Niepokój, Agresywność i Nadpobudliwość

Wynik badania był następujący: dzieci kobiet, które w ciąży spożywały marihuanę, były znacznie bardziej niespokojne, agresywne i nadpobudliwe. Pobrane i zbadano również ich próbki włosów, w których naukowcy znaleźli znacznie podwyższony poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Ponadto w badaniach zaobserwowano nieprawidłowości dotyczące zmienności częstotliwości akcji serca (HRV). Wskazuje to na zwiększoną podatność na stres i zaburzenia lękowe. Ponadto zmniejszenie napięcia błędnego w późniejszym okresie życia może zwiększać ryzyko chorób serca.

Ponadto, substancje czynne konopi wydają się zmieniać aktywność wielu genów, które regulują funkcje odpornościowe łożyska. Dotyczyło to wszystkich z 480 przebadanych genów. Badacze podejrzewają w tym również przyczynę późniejszych zaburzeń psychicznych u dziecka.

Cannabis Zostawia Piętno Na Nienarodzonych Na Całe Życie

Coraz więcej badań na dzieciach, które już w łonie matki miały kontakt z konopiami indyjskimi dowodzi, że ten bagatelizowany w mediach rekreacyjny narkotyk ma trwały wpływ na rozwój mózgu. Oprócz podatności na stres, lęku, agresywności, nadpobudliwości, zmian w częstości akcji serca, autyzm znajduje się na liście możliwych konsekwencji nadużywania marihuany w ciąży. Krótko mówiąc, to, co relaksuje dorosłych, stresuje dzieci na całe życie. Dlatego kobiety w ciąży, karmiące piersią i pragnące mieć dzieci, w trosce o swoje potomstwo powinny unikać marihuany i wszystkich innych używek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.