Sposoby Spożywania Cannabisu

W Jaki Sposób Ludzie Konsumują Marihuanę

Marihuana zazwyczaj jest palona, coraz częściej jednak ludzie spożywają ją jako dodatek do różnych produktów spożywczych. Sposób i forma konsumpcji marihuany zależy od grupy wiekowej, ale i też od płci.

Palenie

Większość osób pali marihuanę w tak zwanych jointach. Są to samodzielnie skręcane papierosy z rozdrobnioną marihuaną lub haszyszem. Niektórzy dodają do nich też tytoń. Powodem jest smak lub też oszczędność. Potocznie o takim skręcie mówi się o joint, spliff bądź blunt, jednak każdy z tych skrętów różni się od siebie składem i sposobem skręcania. Marihuanę można również palić w fifkach lub fajkach wodnych.

Jedzenie

Jedzenie konopi indyjskich jest mniej powszechne. Marihuanę, haszysz lub olej konopny można przygotowywać według różnych przepisów kulinarnych, wyrabiając z nich takie potrawy jak ciastka lub ciasta. Te ostatnie są znane jako space cakes. Ponieważ trudno jest oszacować dawkę preparatu, istnieje ryzyko wystąpienia bardzo nieprzyjemnych następstw po przedawkowaniu marihuany, takich jak bóle głowy, wymioty i niepokój. Ponieważ THC zaczyna działać dopiero po pół godziny lub nawet później po zażyciu, trudno jest kontrolować intensywność highu.

Rozpowszechnienie

Większość młodych ludzi nie używa konopi indyjskich wcale lub używa ich bardzo rzadko. Bardzo mała ilość młodych ludzi pali regularnie i często. W 2018 roku jedna czwarta uczniów i jedna szósta uczennic w wieku 15 i 17 lat przyznała, że paliła marihuanę przynajmniej raz w życiu. W tej grupie wiekowej odsetek chłopców, którzy przynajmniej raz zażyli konopie indyjskie w ciągu ostatniego miesiąca, nieznacznie w ciągu ostatnich kilku lat wzrósł.

Wielu młodych pali papierosy, a potem je rzuca. Większość osób palących papierosy robi to sporadycznie. Niewielu jednak pali bardzo często. Najwięcej marihuany używa nie młodzież, ale osoby w wieku 20-24 lat. W 2015 roku około 8% z nich przyznało, że paliło przynajmniej raz w ciągu ostatnich 30 dni.

Młodzi Mężczyźni a Młode Kobiety

Młode kobiety rzadziej sięgają po marihuanę niż młodzi mężczyźni. Może mieć to wiele powodów. Być może kobiety są bardziej ostrożne i bardziej sceptycznie podchodzą do nielegalnych narkotyków. Również wśród tych młodych mężczyzn, którzy palą marihuanę, zauważono bardziej ryzykowne zachowanie. Większa liczba młodych mężczyzn często pali marihuanę niż dzieje się to w przypadku młodych kobiet. Dlatego mają też oni więcej problemów związanych z konopiami indyjskimi.

Dorośli Również Palą Marihuanę, Ale Rzadziej

Im starsi ludzie, tym rzadziej sięgają po marihuanę. Rekreacyjne spożywanie marihuany maleje wraz z wzrostem wieku, jednak rośnie jeśli weźmiemy pod uwagę zdrowotne korzyści, jakie niesie za sobą marihuana. Zmienia się wtedy również sposób spożywania marihuany. Starsi zazwyczaj sięgają po oleje konopne bądź waporyzatory.

Jointy palą zazwyczaj młodzi ludzie. Jednak dla młodzieży w wieku dojrzewania, kiedy ciało i osobowość są jeszcze w stanie rozwoju, spożywanie marihuany niesie za sobą szczególne niebezpieczeństwa. Do 21 roku życia nie należy spożywać marihuany ani żadnych innych używek, ponieważ do tego czasu rozwija się nasz mózg i jest szczególnie podatny na negatywne skutki spożywania zakazanych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.