Szwajcaria Legalizuje Marihuanę o Niskiej Zawartości THC

W Szwajcarii po raz pierwszy w historii można kupić marihuanę do palenia. Ponadto jest ona całkowicie legalna. Sprzedaż konopi jako wyrobu tytoniowego została dozwolona 12 sierpnia. Dla tych, którzy przedwcześnie zaczęli się cieszyć mamy złą wiadomość. Jest jeden warunek, otóż wartość substancji psychoaktywnych zawartych w sprzedawanych konopiach, czyli THC, musi być mniejsza niż jeden procent.

THC-6541

“Brzmi to rozczarowująco.” powiedział Dario Tobler, Ceo Bio Can AG. Przez dwa lata starał się on zalegalizować uprawę marihuany szukając zgody w Federalnym Urzędzie Zdrowia Publicznego (BAG). Jak sam przyznaje, “coraz więcej ludzi chce palić marihuanę legalnie, bardziej świadomie i bez sztucznych dodatków.”

cpure-5622

“Cpure”, bo o tym produkcie mowa, to konopie dostępne w takich samych opakowaniach co wyroby tytoniowe i które nawet z pozoru przypominają tytoń. Celem CPure jest pomoc w rzuceniu palenia papierosów. Cpure zawiera śladowe ilości THC, a jego stężenie jest na poziomie 0,2-0,3%. Takie stężenie tetrahydrokannabinolu (THC) ma nie powodować żadnych efektów psychoaktywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.